איך לצאת בבטחה לטיול ברכב עם הכלב

שלום לכם אוהבי הכלבים

כאן ליאורה מומחית חיש חי והפעם פוסט "איך נוסעים עם הכלב ברכב לטיול בבטחון ובקלות". לפני מספר ימים קבלתי שאלה מדורון  לקוח ותיק שלנו , במסגרת נושא החודש  לטייל בבטחון עם הכלב

תמונה של כלב עם משקפי שמש  בעוד כחודש אנחנו נוסעים לאילת לנופש והחלטנו לצרף איתנו את צ'אבי . בחרנו מועד שכבר לא חם ומקום לינה, שצ'אבי ירגיש בנוח וייהנה אף הוא  מהחופשה. הוא מאד אוהב נסיעות בתוך העיר אבל נסיעה של 5 שעות קצת מדאיגה אותי. איך צ'אבי יתמודד, לדעתך, עם הנסיעה הארוכה הראשונה שלו במכונית. אני נוטה להיות זהיר, אז אני רוצה להכין עצמי לכל תרחיש אנא עזרתך. תודה דורון

כלבים רבים אוהבים לנסוע ברכב, ורבים מאיתנו מאפשרים לכלבים לשבת ליד החלון ולהוציא את הראש שלהם מחוץ לחלון. למרות שזה כיף לכלב, זו לא דרך בטוחה לנסוע עם הכלב, ברכב. במקרה של תאונה, הכלב  ייזרק מחוץ לרכב ויהווה סיכון לחייו, לחיי שאר הנוסעים ברכב ולחיי נהגים אחרים.

ערכת "נסיעה בטוחה עם הכלב" היא אחת הדרכים לנסיעה בטוחה עם הכלב שלך. לא צריך שום התאמה מיוחדת ברכב. הערכה מכילה רתמה הקלה להשמה על הכלב ורצועת בטיחות לרכב לכלב . חשוב מאד שהרתמה והרצועה תתאים במדויק . לרתמה יש נטייה להחליק מהכלב ולהשתחרר אם היא לא מותאמת  ומהודקת כראוי.  ברגע שהתאמנו את הרתמה וחיברנו את רצועת הבטיחות המותאמת, הכלב מאובטח לנסיעה ברכב. כמובן ,שחובה לשים אותו במושב האחורי ולא מקדימה בשל כריות האוויר. .מידי פעם, כשנכנסים לרכב, יש להתאים מחדש את הרתמה לגוף כלב.

הנסיעות הראשונות עם הכלב צריכות להיות ללא דברים המסיחים את דעת הכלב מהנסיעה כגון משחקים או חלון פתוח.
עדיף שבנסיעות הראשונות יצטרף נוסע נוסף לחלק האחורי ליד הכלב כדי לסייע לכלב להישאר במקומו. זה יימנע את הצורך של הנהג לעצור כדי ליישר את הכלב.

יש לתת לכלב חיזוקים חיוביים לשבח אותו וזה יעודד את הכלב שלך להתרגל לרתמה. ברגע שהכלב התרגל לרתמה הנסיעה ברכב תהיה רגועה ונעימה. אז אפשר לפתוח חלון ולתת לכלב להנות ממשב הרוח  בזמן שראשו נשאר בתוך המכונית.

בין אם מדובר על נסיעה קצרה בעיר או נסיעה ארוכה , צ'אבי וכל כלב תמיד חייב להיות חגור במכונית. זכרו !!! כלב לא חגור יכול בקלות להיפגע מעצירת פתאום של המכונית אפילו במהירות נמוכה בעיר.
לחגור את ערכת "נסיעה בטוחה ורגועה עם הכלב ברכב" לא עולה דבר!! אבל לא לחגור, יכול לעלות לך ביוקר ואפילו בחיים של הכלב האהוב עליך

 " לפרטים נוספים ולהזמנת ערכת "נסיעה בטוחה ורגועה עם הכלב ברכב
 הערכה שתגן על חיי הכלב שלך ועל חייך בזמן נסיעה ברכב עם הכלב ותהפוך את הנסיעה לרגועה ובטוחה יותר.

תג זיהוי
שמתי את זה כדבר השני בחשיבותו למרות שהוא היה צריך להיות ראשון. לתפיסתי, שזה מאוד חשוב לשים לכלבך  תג מזהה עם שמו ומספר הטלפון, אפילו אם יש לו שבב זיהוי אלקטרוני. במיוחד כשיוצאים איתו לטיול הרחק ממקום מגוריו.
תגי זיהוי זולים  בעלותם יחסית, אבל יהיו שווים זהב אם הכלב שלכם הולך לאיבוד בכל נקודת זמן רחוק מהבית.

 

 את הפריטים הבאים מומלץ לשים בתיק גב שתוכלו לקחת אתכם בכל תחנה שאתם עוצרים.

רצועה – חשוב לעשות הרבה עצירות כדי שכלבכם יוכל למתוח את הרגליים שלו וכמובן להתפנות. אפילו הכלב הממושמע ביותר יכול להיעלם בסביבה זרה , כדאי לשמור על הכלב קשור ברצועה כל הזמן. (זה גם נדרש בציבור על פי חוק.)

 

רצועה לכלב
אימוץ כלבים

 מים וצלחת למים -חשוב לעשות מספר עצירות בדרך למתן מים לכלב. רצוי  לתת לכלב לשתות מספר פעמים במהלך הנסיעה,שמא יתייבש מהאויר או מהמיזוג אויר ברכב. לשם כך יש לדאוג מראש לצלחת למים ובקבוק מים משלו.
העצירות לשתייה ישמשו גם לכלב להתפנות מהנוזלים המצטברים.

 

 

צלחת למים לכלב לטיול

                                                                                                                              קערת מזון ניידת + אוכל לכלב
רצוי להביא את האוכל הרגיל של הכלב שלכם ,כדי למנוע בעיות עיכול.  שמירה על האוכל בשקית פלסטיק עם רוכסן נעילה עובד נהדר. לא ניתן לדעת איך ביטנו של צ'אבי או כל כלב  אחר , תגיב לנסיעה הארוכה, כך שלא בטוח להאכיל את הכלב במהלך הנסיעה. לרוב אני ממליצה להאכיל את הכלב קרוב ללוח הזמנים הרגיל שלו ככל שאפשר. את המזון לכלב ניתן     להגיש  בצלחת מתקפלת המיועדת לטיולים                                                                                                               

חטיפים ופינוקים
כלבים תמיד אוהבים צ'ופרים! החטיפים לכלב יכולים לשמש כפרס בתחנות מנוחה או הסחת דעת מן השעמום או חוסר מנוחה.

 

תרופות הרגעה – לנסיעה ארוכה מומלץ לקחת תרופת הרגעה והרבה מגבונים לחים. ייתכן והכלב שלכם אינו מהחרדים, במהלך נסיעה, אבל לא ניתן לדעת את זה לפני שעוזבים את הבית. לכן, עדיף להיות מוכנים לכל מצב מאשר להיות על הכביש עם כלב חרד. מניסיון של לקוחות רבים,הפי וויאג' (נסיעה טובה) הינה תרופה טבעית לחלוטין המועילה להרגעה לכלב בנסיעה קצרה או ארוכה

 

 ,לשימוש בעת הצורך. התרופה מבוססת על צמחי באך ומכילה פורמולה של מספר תמציות ביניהן ניצת הדובדבן,פרח אל תגע בי, ורד הסלע כוכב בית לחם ועוד. את ההפי וויאג' ניתן להשיג בחנות הרשת לאחר שיחת ייעוץ והתאמה עם נורית יועצת ארומטרפית מומחית, פרטים במוקד הרשת 1-700-70-88-88

צעצועים ומשחקים לכלב – אני ממליצה להביא את אחד הצעצועים האהובים על הכלב , הקונג. משחק כמו קונג, יהיה שימושי במיוחד בשביל הכלב שלנו, כשאנחנו עסוקים בנהיגה או בדברים אחרים. אם לכלב שלכם יש צעצוע אהוב שנוסך בו תחושת בטחון ורוגע, מומלץ לקחת גם אותו לנסיעה איתכם.

 

תמונה של משחק גומי דחוס דמוי צורת קונוס


 כיסוי מושב המכונית – הכיסוי יהיה שימושי בהגנה על המושב האחורי. במיוחד אם ירד גשם או שהכלב דרך במקום לא נקי ,אם נכנס לנחל או לים והוא רטוב או מלוכלך. הכלב מרגיש שזה המקום שלו והדבר נותן לו תחושת בטחון ורוגע כמו המיטה שלו.

 

הקפדה על הטיפים הללו יסייעו לכם לעבור נסיעה עם הכלב בצורה בטוחה ומהנה.

אל תשכחו "לא נוסעים אם לא חגורים בערכת "נסיעה בטוחה עם הכלב ברכב"

אם יש לכם שאלות או טיפים נוספים לנסיעה בטוחה ומהנה עם הכלב , מהניסיון שלכם,
שתפו כאן למטה

 

Tags: , , ,

תגובות פייסבוק:

6 Responses to "איך לצאת בבטחה לטיול ברכב עם הכלב"

  • מאיה דרעי says:
  • דפנה ודורון לוי says:
  • תמי סתיו says:
Leave a Comment