להורי כלבים שרוצים לדעת איך לגדל כלב בריא ומאושר שיאריך שנים ויבקר פחות ככל האפשר אצל הרופא הוטרינר על ידי תזונה נכונה ומתאימה לו, משחקים להנאה,חטיפים ופינוקים

איך לצאת לטיול עם הכלב בבטחון?

שלום לכם אוהבי כלבים,

כאן ליאורה מומחית מרכז המידע של חיש חי , בפוסט בנושא בריאות הכלב והפעם על טיול עם הכלב לגינות הציבוריות ולפארקים.


איך לצאת לטיול עם הכלב בביטחון ולחזור בריא ושלם?

mishakim

השמש זורחת, מזג האויר סתוי והזמן מצויין לקחת את הכלב לגינת הכלבים. לצאת החוצה מהבית ולתת לכלב להשתחרר ולהוציא אנרגיות לאחר שהוא סגור רוב היום בבית כי אנחנו חזרנו לעבודה והחופשות הסתיימו.

אבל לפני שאתם  יוצאים ישנם מספר דברים שאתה צריך לעשות על מנת להכין את הביקור בפארק שיהיה ניסיון כיפי ורגוע לך ולכלב שלך.

 

שלב 1 – הכינו את הכלב שלכם – צ'ק ליסט 

 לא התכוונתי שתרדו על ארבע לשיחה מלב אל לב עם הכלב על הסכנות שם בחוץ והאיסור לדבר עם זרים…אבל , אפילו הכלב שלנו זקוק להכנה לפני היציאה למשחק בפארק.

הנה צ'ק ליסט מה צריך לבדוק לפני היציאה:

  • ?האם לכלב יש קולר עם תג זיהוי
  • ? האם הקולר מכיל גם את הרשיון
  • האם הכלב שלי מחוסן ?מכיוון שהוא ייפגש עם כלבים אחרים בפארק אז חשוב ביותר לשמור על בריאותו
  • האם הכלב שלי מטופל ומוגן נגד פרעושים וקרציות?אם לא – בקרו במחלקת "נגד פרעושים וקרציות"
  • האם הכלב שלי מתאים אישיותית לביקור בפארק? האם הוא ממושמע?האם הוא מחונך האם קשה או קל לשלוט בו?האם הכלב שלי חברותי ואין לו בעיה עם כלבים אחרים או שהוא חרדתי ועדיף ללכת לגינה קטנה יותר ואינטימית ולא למקום המוני ומלא כלבים.-אם ענית לא , יש מקום לקבוע פגישה עם מאלף הבית של חיש חי באיזור מגוריך. פרטים במוקד ההזמנות.
קולר נגד פרעושים לכלב

שלב 2 : חפצים שצריך לקחת

אל תשכחו לקחת איתכם:

kaiz       רצועה – אפילו אם אתם קרובים לגינה, אפילו אם מדובר על מעבר לכביש, למקום שם הכלב יוכל להתרוצץ חופשי כאוות נפשו, קחו איתכם רצועה בכל מקרה. אי אפשר לדעת מה מתפתח בגינה ובאיזור, ועליכם להגן על הכלב שלכם ולשלוט עליו בסביבת אנשים וכלבים אחרים. מעבר לכך, החוק מחייב לטייל עם הכלב חגור בחגורה ושום תרוץ לא ישכנע את הפקח לוותר לכם על הקנס וחבל, עדיף שהכסף יילך על פינוקים לכלב. ניתן למצוא סוגים שונים של רצועות לבחירה בחנויות הרשת
  • בקבוק מים וצלחת . צלחת מתקפלת היא האידיאלית, ניתן לרכוש בחנויות הרשת. אסור לשכוח להביא בקבוק מים, במידה ואין מים באיזור הפארק.
  • שקיות ניילון לאיסוף הצואה-למרות שבגינות רבות תמצאו מתקנים לניילונים לאיסוף הצואה מומלץ להגיע עם מתקן איסוף צואה לכלב משל עצמך ולאסוף אחרי הכלב שלך. המקום הוא גינת משחק לכלבים ולאנשים והרעיון הוא לשמור את המקום נקי ומזמין לכלבים ולאנשים רבים ולא למקום ריכוז לעשיית הצרכים. היו אחראיים ואיספו אחרי הכלב.
כלב שמן אוכל אם אתם מתכוונים להיות שעות רבות בפארק,
דאגו לחטיפים קטנים וקצת מזון לכלב.

שלב 3: מציאת גינת כלבים המתאימה לצרכי הכלב שלך

ברור שכל אחד מאיתנו מכיר מספר גינות ופארקים באיזור מגוריו, אבל האם אתם יודעים בוודאות,
איזה מהם מכילים גינת כלבים? מקום מוגדר בו הכלבים יכולים להסתובב ללא רצועה, להשתולל ולרוץ בלי שתקבלו קנס מפקח עירוני?
לא כל הערים סבלניות לכלבים ולבעליהם, ובמקרים רבים, גינות הכלבים הינם ריבוע מטר על מטר, שאינו מאפשר הרבה כיף משחק ואינטרקציה.
לכן מומלץ מראש לבדוק באינטרנט אילו גינות כלבים יש באיזור מגוריכם ואילו מהם ידידותים לכלבים ומה החוקים בהם כולל חוקי הרצועה, המחסום ועוד.

גינת כלבים,טיול עם הכלב

ערים רבות  הכשירו פינות משחק לכלבים פינות מגודרות שמיועדות לכלבים שיכולים לרוץ ולשחק עם כלבים אחרים ללא רצועה.

רשימת גינות כלבים ניתן למצוא כאן:  רשימת גינות כלבים

 שלב 4  בדקו את מזג האויר

לפני שיוצאים לפארק, בדקו שאין מזג אויר קיצוני: חם מדי או גשום מדי. עדיף שהכלב לא יהיה בחוץ בתנאי מזג אויר קיצוניים, לאורך זמן כשהטמפרטורות גבוהות מדי או נמוכות מדי.

לסיום, ברגע שהגעתם לפארק,או לגינת הכלבים,  ראו את החוקים הרשומים בכניסה, התחשבו בכלבים אחרים ובהורים אחרים, ונקו אחרי הכלב שלכם כל פעם.


האם אתם לוקחים את הכלב שלכם לגינות הכלבים?
שתפו בטיפים שלכם מהחויות שלכם ושל הכלב שלכם

Tags: , , , ,

תגובות פייסבוק:

2 Responses to "איך לצאת לטיול עם הכלב בבטחון?"

  • לודמילה says:
Leave a Comment