איך לחנך כלב לעשות צרכים מחוץ לבית?

עוד תחום חשוב הקשור להיגיינה וטיפוח הכלב קשור בהרגלי הניקיון של הכלב.

הרעיון הוא שכשאמצת גור הוא לא יודע לעשות את הצרכים שלו בחוץ וישנן מספר טכניקות ללמד את הכלב ולהרגיל אותו לעשיית צרכים בחוץ. .

כל עוד הגור קטן יש לשאת את הכלב החוצה על הידיים למקום שאנחנו רוצים שיתרגל לעשות את צרכיו "השירותים שלו" באופן אידיאלי זהו מקום בקרבת הבית שלך שתוכל לקחת את הכלב לשם כל פעם שתוציא אותו החוצה. יש לדאוג למספר חטיפים קטנים בכיס ושים את הכלב על הנקודה וברגע שהוא עושה פיפי במקום תן לוו מיד מספר חטיפים ושבח אותו.

גורים מתחת לגיל 10 שבועות לא מסוגלים לשלוט על מערכת השתן והמעיים שלהם. זה אומר שעלינו להוציא אותם מידי שעה כשהם ערים.  גורים נוטים לישון שעות רבות וניתן לחלק את תפקיד היציאה עם הכלב בין בני המשפחה השונים למניעת תאונות בבית

אם לגור הכלבים יש תאונה בבית, דבר שבטוח יקרה, אסור להגיב לא בחיוב ולא בשלילה. פשוט להזיז את הגור ולנקות את המקום באופן מיידי עם חומר מיוחד לניקוי שתן כלבים כגון יורינאוף שינטרל את ריח השתן ולא עם חומרי ניקוי מהבית.

8280439oksi 

ככל שהגור מתבגר הוא יכול לבלות יותר זמן בבית בין יציאה ליציאה. כלל אצבע הוא שגור יכול לשלוט בשתן שלו שעה על כל חודש חיים, כלומר גור בן 4 חודשים יכול לשלוט על הסוגרים 4 שעות עד שהוא חייב לשירותים.

אפילו אם נקפיד לקחת את הגור כל שעה החוצה עלינו להיות עירניים לשינויים התנהגותיים של הגור כי לפעמים הוא יצטרך גם לא לפי השעון ואז הוא יפסיק את המשחק ויתחיל לרחרח מסביב וזה לרוב רומז על חיפשו מקום להשתין ואז עלינו להוציא אותו מיידית החוצה. ככלל כ-20 דקות לאחר אכילה ושתייה מומלץ להוציא את הכלב ומיד איך שהוא מתעורר משינה.

 

גמילה מהשתנה בעזרת כלוב נשיאה.

כאשר מכירים בפעם הראשונה כלוב נשיאה לכלב צריך לעשות זאת בצורה שלא תפחיד אותו . ותמנע ממנו להכנס לכלוב.

יתרונות הכלוב נשיאה

0000000000002 ישנן סיבות רבות להרגיל כלב גור לכלוב. למשל, זהו חלק חשוב בחינוך לצרכים. גורים לא יזהמו את המיטה שלהם, לכן אם הכלוב נחשב כמקום מנוחה שלהם הגור יחכה עד שהוא יעזוב את הכלוב כדי לעשות את צרכיו. זה מאפשר לנו לשלוט באיפה ומתי הכלב יעשה את צרכיו. הכלוב הינו שימושי גם כאשר מדובר בנסיעות ברכב, בטיחות הכלב בלילה(מניעת הרס חפצים בבית, גישה לחוטים, שאריות אוכל ודברים מסוכנים לו בבית), וכשיש אנשים שמתארחים אצלנו. יש לגרום לכלב לחשוב על הכלוב כמערה הפרטית שלו שבה הוא מרגיש בטוח והוא יחווה חויה חיובית מהשהות

כדי למנוע מחויית הכלוב להיות טראומטית לגור יש לדאוג שהגור ירגיש בנוח בכל פעם שהוא בכלוב.תוכלו לעשות זאת על ידי שימת שמיכה בבסיס של הכלוב שיהיה לו נוח וחמים. בפעם הראשונה אין לנעול את הכלב בכלוב ולעזוב אותו לבד. זה יכול לגרום לו לטראומה. במקום זאת יש לעודד את הגור להיכנס לכלוב על ידי שנשים לו קצת כופתיות מזון בפנים. יש לשבח אותו כשהוא נכנס לכלוב כדי לאכול את הכופתיות מזון. אם הוא לא עושה סימנים של להיכנס לכלוב הרם אותו בעדינו ולאט לאט שים אותו בתוך הכלוב כשהדלת נשארת פתוחה. תרגיעו את הכלב על ידי ליטופים אם הוא נראה לכם בלחץ או מפוחד. ברגע שהגור בתוך הכלוב למספר דקות קראו לו החוצה להצטרף אליכם. שבחו אותו במילים ולטפו אותו כשהוא מתקרב אליכם.

אחרי שתתאמנו מספר פעמים להיכנס ולצאת ברצון והגור נראה רגוע כשהוא בתוך הכלוב ולא מראה סימנים של פחד אז תוכלו לסגור את הדלת של הכלוב לאט למשך דקה כל עוד הגור נשאר רגוע אחרי דקה פתחו את הדלת והזמינו את הכלב החוצה ושבחו אותו בקול ובנדיבות.

אחרי שתעברו את השלב ההיכרות עם הכלוב תרצו שהוא ירגיש בנוח ללכת לכלוב והשאר שם בשקט. כמו קודם, השיטה הטובה ביותר היא לפתות אותו עם אוכל. מלאו צלחת עם מעט מזון גורים כשהוא צופה בנו תנו לו להריח ולאט הניחו את הצלחת בתוך הכלוב.

ברגע שהגור בפנים , סגרו את הדלת לאט כדי לא להבהיל את הגור ותנו לו לאכול. הוא יסיים את כל מה שבצלחת ורק אז יש סיכוי שיתחיל לילל או לנבוח. כאשר הוא מתחיל לנבוח דפוק על הדלת של הכלוב ואמור בקול אסרטיבי מצווה וברור אך לא בצעקה"לא" חזור על כך מספר פעמים. זה יגרום לגור להפסיק לבכות ובסופו של תהליך לחנך אותו לא ליילל כשנשים אותו בכלוב..

לאט לאט נגדיל את פרק הזמן שהגור נמצא בתוך הכלוב. אם הוא מיילל המתינו שישתתק או המתינו 5 דקות מה שקודם לפני שתפתחו לו את הדלת ותתנו לו לצאת החוצה. שבחו אותו כשהוא יוצא החוצה וקחו אותו החוצה לעשות את הצרכים מיידית. חזרו על הפעולה מספר פעמים ביום.

אחרי תקופה קצרה יתחיל הגור שלכם להרגיש בנוח בתוך הכלוב לבדו. זהו הזמן להאריך את השהות שם, למרות שצריך לזכור כי יש מקסימום שעות שהוא יכול לבלות בתוך הכלוב עד שירגיש חוסר נוחות.. גור לא אמור לבלות את כל יומו בכלוב. הוא חייב שיהיה לו זמן משחק והתרוצצות..
מטרת הכלוב היא שהכלב יהיה בטוח ומוגן במהלך הלילה כשאנחנו ישנים ולא משגיחים עליו, כאשר אנחנו נוסעים איתו ברכב, או כשבאים אורחים ואנחנו רוצים להפריד בניהם לבינו. הכלוב משמש לחינוך לצרכים וליצירת הרגלי ניקיון  נכונים לכלב .השיטה הזו עובדת טוב בגלל הטבע של הכלב לא לזהם את מקום השינה שלו. הוא ילמד להתאפק עד שיוציאו אותו מהכלוב ומאוחר יותר עד הזמן הקבוע ליציאה.
puppy

 

האם התחלת להרגיל את הגור שלך לצרכים ונתקלת בקשיים?
כתבו לי ואנסה לסייע

תגובות פייסבוק:

20 Responses to "איך לחנך כלב לעשות צרכים מחוץ לבית?"

  • עדי says:
  • ניקול מיליונשצ'יק says:
  • ניקול מיליונשצ'יק says:
  • נטלי says:
  • מורן says:
  • נטליה says:
  • אבי כה8 says:
  • שחר says:
  • מיתר says:
  • דן says:
Leave a Comment