להורי כלבים שרוצים לדעת איך לגדל כלב בריא ומאושר שיאריך שנים ויבקר פחות ככל האפשר אצל הרופא הוטרינר על ידי תזונה נכונה ומתאימה לו, משחקים להנאה,חטיפים ופינוקים

איך עוזרים לכלב שסובל מבחילות בנסיעות***

הרבה אנשים מודעים לבחילה בנסיעות, ואף מתכוננים בשביל להקל על עצמם או על היקרים להם במידה והם סובלים מתופעה שכיחה זו כדי להבטיח נסיעה וחופשה רגועה. אבל האם ידעתם שגם הכלב שלכם עלול לסבול מבחילות בעת נסיעה?

בחילות בעת נסיעה מתקשרים לתנועה עצמה ולאו דווקא לנסיעה ברכב, ולכן יכולים להופיע גם על מטוס, סירה וכדומה. כיוון שבדרך כלל חופשות משפחתיות כרוכות בנסיעות, בעלי חיים הרבה פעמים לא נהנים מהחוויה עד שמגיעים ליעד.

הגורם שמפעיל בחילות בנסיעה הוא גירוי של מנגנון שיווי המשקל הממוקם בתוך האוזן. כשאיזור זה מגורה, הכלב שלכם עלול לפתח סחרחורת ובחילה. בדרך כלל, הסימנים של בחילה בנסיעות פוסקים כשהרכב עוצר. כלבים הסובלים מבחילות בדרך כלל יריירו, יסבלו מבחילות ואפילו יפתחו תסמינים של הקאה או שלשולים. אם ידוע שהכלב או הכלבה שלכם נוטה לסבול מבחילה קשות בנסיעות, יש אפילו לשקול אם לקחת אותו או אותה לחופשה איתכם.

לפי שמחליטים להשאיר את חברנו על ארבע בבית ולא לכלול אותו בחופשה שלנו, דעו שיש מספר דרכים לטפל שיכולות לשפר ואף למנוע את התופעה הלא נעימה הזו. כפי שלמדנו, הבחילות שמהם סובלים הכלבים כמו אצלו, קשורות בתנועה. לכן ניתן להרגיל את הכלב לתנועה. התחילו בנסיעות קצרות של כמה דקות ואט אט האריכו את הנסיעה. לאחר כמה פעמים הכלב ייתרגל לנסיעה וירגיש יותר בנוח, ברגע שזה ייקרה הוא גם ירגיש טוב יותר פיזית. אצל הרבה מבעלי החיים, הבחילה והחולי במהלך נסיעות קשורה לחרדה ולכן יש לנסות ולהרגילם קודם לפני ששוקלים טיפול תרופתי. אם כלבכם למד לקשר בין הנסיעה ברכב לבין הרגשה רעה, ניתן לקחת הפסקה מנסיעות של שבועשבועיים, להסיע אותו ברכב אחר, או לצאת לנסיעות קצרות למקומות שהוא אוהב כמו פארק כלבים או שדה שבו הוא יכול לרוץ ולשחקכך הוא יקשר נסיעה לחוויה חיובית.

למי שרוצה להימנע מרכישת תרופות יקרות ומעדיף פתרונות טבעיים, בהמשך להרגלת הכלב לנסיעות יש להפוך את הנסיעה לכמה שיותר נוחה עבור הכלב. כלבכם ירגיש פחות בחילות אם פניו פונות לכיוון הנסיעה ולא נגד כיוון הנסיעה. אחת הדרכים היותר יעילות להבטיח את זה שהכלב יישאר לשבת בכיוון הנסיעה ולא הפוך הוא שימוש ברתמה המחוברת לחגורת בטיחות לנסיעות. כיום קיימות חגורות בטיחות גם לכלבים כיוון שלצערי דווחו הרבה מקרים של תאונות שבהן הכלב עף דרך השמשה או על אחד הנוסעים ברכב. אם החלטתם להושיב את חברכם במושב הנוסע שליד הנהג קחו בחשבון שכריות האוויר עלולות להוות סכנה עבורו במידה וייפתחו.

עוד דבר שעשוי לעזור לבחילות של כלבך הוא לפתוח מעט את חלון הרכב כשהרכב בתנועה. זה עוזר לאזן את לחץ האוויר בתוך הרכב עם לחץ האוויר מחוצה לו, מה שיכול להפחית את הבחילות וחוסר הנוחות שכלבך חש. כמו כן, יש לשמור על טמפרטורה נעימה ומאווררת ברכב. רכב חם וחנוק יכול לתרום להרגשה הלא נעימה של כלבכם.

חלק מהכלבים לא יכולים להיות מורגלים ולכן יצטרכו עזרה רפואית, לשם כך יש כמה תרופות שיכולות להקל על חברנו הפרוותי שבסך הכל רוצה להצטרף לחופשה המשפחתית ולשפר את מצבו הבריאותי במהלך הנסיעה.

בנדריל Benadryl בונין Bonine ודרמאמין Dramamine עשויות לעזור לכלבכם במצבים שכאלה. שלושתן אינן תרופות מרשם, אך עדיין אין לתת אותן אלא אם כן אחת מהן הומלצה על ידי הוטרינר כדי לסייע למקרה הספציפי של כלבכם. במידה ולאחר התייעצות עם וטרינר נמצא כי אחת מהתרופות יוכלו אכן לעזור לכלבכם, יש לשים לב למינון שאתם נותנים לכלב ולבצע מעקב האם משתפר מצבו.

לפי מחקר שביצעתי הדרכים לטפל בבחילות בנסיעה אצל חברינו על ארבע רבות ומגוונות, מה שחשוב זה להיות קשובים לכלב שלכם ולגורמים שהוא עלול לפתח במהלך הנסיעה. איך אתם מקלים על הכלב שלכם בנסיעה ברכב? אם יש לכם טיפים שלא הזכרתי אשמח אם תכתבו לי בתגובות.

 

 

Many people are aware of the nauseating signs ofmotion sickness and the effect it can have on arelaxing vacation. But, did you know that motionsickness could also affect your pet? And a sickpet is not a happy traveling companion.

Motion sickness is an illness associated withmotion – as in a car, a boat or an airplane. Sincevacations typically involve traveling, pets proneto motion sickness don't always enjoy the trek tothe final destination.

The cause of motion sickness is stimulation of the vestibular apparatus

Treatment

There are various ways to treat and even overcome motion sickness.

Frequently, the signs of motion sickness can be overcome by conditioning the pet to travel. Slow, short and frequenttrips in the vehicle, gradually increasing length of the ride, can help condition your dog.

For some pets, the motion sickness and anxiety associated with travel is so severe that sedatives are necessary. Commonly used sedatives include acepromazine and phenobarbital. These are available by prescription and should be used with caution in animals traveling by airplane because of the possibility of side effects. In a cargo hold, there is little direct supervision of animals, so side effects may go unnoticed. In addition, there is little chance that a pet can receive medical help while the airplane is in the air.

 

תגובות פייסבוק:

Leave a Comment