להורי כלבים שרוצים לדעת איך לגדל כלב בריא ומאושר שיאריך שנים ויבקר פחות ככל האפשר אצל הרופא הוטרינר על ידי תזונה נכונה ומתאימה לו, משחקים להנאה,חטיפים ופינוקים

איך עושים דיאטה לכלב שמן ?

שלום לכם אוהבי הכלבים,

מדריך השמנת יתר

כאן ליאורה מחיש חי והיום אני ממשיכה בנושא בריאות הכלב עם מיקוד על השמנת יתר.

השמנת יתר היא בעיה נפוצה בשנים האחרונות בקרב בני האדם וגם בקרב הכלבים. כבר עסקתי בעבר בסכנות של בשמנת היתר או עודף המשקל והראיתי את הסימנים איך אפשר לגלות אם הכלב שלכם שמן. כתבה לי דפנה: "או קיי ,הוא שמן ! מה אני עושה לא נכון? והאם אני יכולה לשנות משהו ולסייע לכלב שלי לרדת במשקל.

איך מונעים מהכלב להיות שמן או בעל עודף משקל ?

ראשית, עצם המודעות שלנו לנושא השמנת יתר והסכנות הכרוכות בה זה כבר צעד ראשון, אם אנחנו בעלים של כלב בעל נטייה להשמנה, כלב עם עודף משקל קל או כלב במצב של השמנת יתר.

באופן הפשוט ביותר ניתן ליישם את אותם כלים שאנחנו משתמשים בהם לדיאטה/ירידה במשקל שלנו  בני אדם תזונה נכונה ופעילות גופנית. למניעה של השמנה, לרוב אני מציעה תזונה מיוחדת דלת קלוריות יחד עם שגרה קבועה של פעילות גופנית  לכלב כדרך הנוחה והטובה להפטר מעודפי שומן. ואפרט כיצד.

1. תזונה לכלב שמן

כלב שכבר נמצא במצב של עודף משקל צריך להתחיל עם תוכנית הרזייה "דיאטה" מסודרת.ראשית להחליף את התזונה לתזונה מופחתת קלוריות

תזונה לכלב

במקרים קיצוניים של עודף משקל מסכן חיים ולהשגת תוצאות מהירות מומלץ לגשת לוטרינר ולקבל המלצה למזון רפואי דל קלוריות כגון יוקנובה רסטריקטד קלורי, רויאל קאנין אוביסיטי.
במקרים של עודף משקל קל (20% משקל עודף) יש לתת מזונות דיאטטים לכלבים מזונות מופחתי קלוריות כמו בוש לייט, נוטרי סורס לייט, סלקט מניו לייט, פרופלן לייט.

עצם מתן אותה כמות מזון שהכלב רגיל לה אך דלה יותר בקלוריות תעשה את העבודה והכלב ישמור על משקלו ולא ימשיך להשמין. אחר כך יש להתחיל להפחית בהדרגה את כמות המזון הניתנת לכלב באופן איטי ומתמשך עד20% מהכמות ואז להמשיך לאורך זמן בכמות הזאת.
לא לתת לכלב דבר פרט למזון שלו !! לא לתת לו פינוקים!! לא לתת ארוחות ביניים ולא לתת שאריות מזון, כי אחרת כל השאריות שהוא יקבל יעלו את הקלוריות החסרות במהירות ויגרמו לו להשמנה שלא לדבר על הסכנות בשאריות המזון האנושי כמו שכתבתי במאמרי איזה מזונות רעילים לכלבים.

2. מתן חטיפים בריאים ודלי קלוריות לכלב

רבים אומרים שהבעיה של אנשים שמנים זה לא מה שהם אוכלים בארוחה אלא מה שהם מנשנשים בין הארוחות. אולם, גם אנחנו כשאנחנו מגיעים הבית אחרי יום עבודה ארוך אוהבים לשבת לנשנש מול הטלויזיה וגם הכלבים שלנו מקבלים את החטיפים בין הארוחות. קשה לנו להמנע ממתן חטיפים לכלב אבל אנחנו יכולים בהחלט לשלוט בסוג החטיפים שאנחנו נותנים.
החטיפים שניתן לכלב עם עודף משקל צריכים להיות חטיפים בריאים ודלי קלוריות. אפשר לתת חטיפים כמו ביסקויט בוש לייט, סופרים מקס לכלב שמן .
יש להקפיד להחשיב את הקלוריות הניתנות ולהוריד מכמות המזון הניתנת בארוחה הבאה.

3. פעילות ספורטיבית לכלב שמן

ברגע שהתזונה נכונה מתאימה ובריאה לכלב עם משקל עודף עלינו לבדוק איזו פעילות ספורטיבית מתאימה לו ולבנות עבורו ועבורך תכנית אימונים. ברור שהתכנית חייבת להיות מותאמת לגיל הכלב ומצבו הבריאותי כי הרעיון הוא לשפר את בריאותו ולא להרוג אותו.

ריצה היא הפעילות הספורטיבית שהכי טובה להורדת עודף משקל , ריצה בפארקים ביחד יכולה להיות פעילות מצויינת . 

אם קשה לך לרוץ תוכל לרכב על אופניים והכלב ירוץ לצידך. פעילות ריצה אינה מתאימה לכל סוגי הכלבים היא מתאימה לכלבי צייד,

 כלבי מירוץ,כלבי עדרים ויש לשים לב לא לגרום נזק לכלב.
אם הכלב שלך אינו מסוגל לרוץ , יש לעשות איתו הליכות ארוכות יותר ומהירות
על מנת שישרוף יותר קלוריות…זמן ההליכה היומית צריך להיות לפחות שעה פעמיים ביום.
הליכון הזכרתי?!!! קשה אבל לא בלתי אפשרי ללמד את הכלב ללכת על הליכון אבל הליכה בחוץ בריאה יותר וקלה יותר לנו ולהם

4. משחקים עם הכלב והפעלות אינטראקטיביות
דרך נוספת "לשרוף" קלוריות היא לשחק עם הכלב במשחקים מפעילים שיגרמו לכלב לזוז,לרוץ ולהיות פעיל. המשחקים שיפעילו אותם במשחק כולל "רוץ והבא" כגון צלחת מעופפת, כדורים,חבלים דנטליים שמפעילים את הכלב לרוץ ולהביא וכך להפעיל את השרירים ולשרוף קלוריות.

לסיום, כמו שאתם כבר מבינים בריאות הכלב שלכם תלויה במשקלו ובאופן בו אתם מקפידים על משקלו. אם תרצו להנות משנים
רבות מאושרות ובריאות עם הכלב שלכם עליכם לעשות כל שביכולתכם למנוע עלייה במשקל של הכלב שלכם ולנקוט בצעדי מנע מראש.

כתבו לי כאן  למטה:
מה אתם עושים כדי שהכלב שלכם יירזה?

.

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני  

1-700-70-88-88

Tags: , ,

תגובות פייסבוק:

22 Responses to "איך עושים דיאטה לכלב שמן ?"

  • שאול says:
  • גלית says:
  • נדב says:
  • נוי says:
  • שרית says:
  • עדי says:
  • שרית says:
  • סופי says:
  • שושי says:
  • מיכאל says:
Leave a Comment