היכרות עם חיות הבית הותיקות

 איך להפגיש את הגור כלבים החדש עם כלבים ותיקים בבית

klavimpark

1. אל תיקח אתך את הכלב שלך להביא כלב חדש

2. לבשו בגדים שיש עליהם ריח של הכלב הוותיק כדי שהגור יבין שיש כלב או חתול נוסף בבית. זה ייתן לגור החדש מושג מה מחכה לו בבית.

3. שימו את הכלב החדש בכלוב נשיאה. עזבו את הכלוב באמצע החדר מול עיניכם. הכלוב מאוורר כך שחיות הבית יכולות לראות ולהריח את הגור החדש.

4. אל תסגרו את הכלבים הותיקים בתוך החדר עם הגור החדש. אפשרו להם לצאת ולהיכנס כאוות נפשם. יש הטוענים כי עלינו לעשות את עצמנו מופתעים בדיוק כמו הכלב הותיק שלנו שמגלה בכלוב את הגור החדש ומתלהב. עלינו לשחק אותה מופתעים ושמחים שהם מצאו את הגור החדש..

5. יש לתת צ'ופרים לחיות הבית הותיקות על התנהגות טובה. יש לתת להם חטיפים אם הם נוהגים בצורה לא אלימה סביב הכלב החדש. אל תצעקו על החיות הותיקות אם הם מגיבות באלימות. אם ננהג בכעס החיות הותיקות יסיקו שזה בגלל הכלב החדש והם ירגישו שהם צריכים להגן עלינו מפני הגור החדש, וזו לא מטרתנו.

6. אם אנחנו מרוצים מהתנהגות הכלב הותיק  יש לאפשר לגור החדש לצאת מהכלוב. יש לאפשר מגע בהשגחתנו כמובן בין חיות הבית. אסור לנו להתערב אלא אם אנחנו חוששים לביטחון אחד מהכלבים , עם זאת עלינו להישאר קרובים. הכלבים לרוב יריחו זה את זה ויסתובבו סביב עצמם במשך דקות אחדות. הם עשויים להחליט להתעלם זה מזה או לנסות לשחק ביחד. כל מה שיבחרו לעשות זה בסדר בכל מקרה אסור לנו להתערב ואם הם מתחילים להיות אלימים פשוט להפריד בינהם מיידית.

7. אסור לגלות העדפה לגור החדש. יש לתת לכל חיה את שימת הלב המגיעה לה במשך השבועות הקרובים שאף חיית בית לא תפתח קנאה.

 מה לא לעשות כשמביאים גור כלב חדש לבית עם כלב?

1. אל תחזיקו את הגור על הידיים ותבקשו מהכלב הותיק לברך אותו. הדבר יכול לגרום לגור לחוש לכוד ומאויים. במקום זה עמדו  ברגליים פסוקות מעט כדי שהגור יוכל לתפוס מחסה בין הרגליים שלכם במידה והוא מרגיש מאויים או מרוגש מדי. אסור לנו לאפשר לכלב הותיק להתלהם או להתנפל על הגור החדש ולהפחיד אותו.

2. אל תשימו את הכלבים שלכם במקום קטן ביחד לפני שהם כבר "חברים טובים" ומסתדרים היטב.

3. לכל כלב צריך שתהיה צלחת אוכל ושתיה משלו, מיטה ומשחקים משלו. את צלחות האוכל יש להניח במרחק זה מזה עד שהם יסתדרו היטב ויהיו רגועים לאכול ביחד. אסור לאפשר לכלב אחד לאיים או להפחיד את  השני ולגרום לו לנטוש את מנת האוכל שלו. יש לחנך את הכלבים לאכול מהצלחת שלהם ולעזוב את צלחת הכלב האחר ולא לגעת בצלחת אפילו אחרי שהכלב האחר סיים.

4. אם פורצת מריבה לא לאפשר לכלבים להמשיך להלחם. יש הטוענים לתת לכלבים  להמשיך את המלחמה אולם מתן אישור להמשך המלחמה יכול לגרום ליחסים קשים בין הכלבים. עלינו לעצור את המריבה ולהפריד מיד בין הכלבים, כי זה תמיד עדיף לא לתת לכלב לפתח דפוס התנהגות אלימה.

היכרות בין כלבים בוגרים

כאשר מוסיפים כלב חדש עדיף לעשות זאת בצורה חכמה ולתת לכלבים להפגש קודם כל בשטח ניטרלי עדיף גינה ציבורית ולא בטריטוריה של הבית של הכלב. עדיף שהכלבים ילוו כל אחד עם אדם אחר . אם יש לכם יותר מכלב אחד עדיף שתהליך ההיכרות יעשה עם כל כלב בנפרד.

יש להחזיק את הכלבים ברצועה שתוכלו למשוך במקרה שנוצרת מריבה. אם זה אפשרי יש להתחיל עם שמירת מרחק בין הכלבים ומשחק של כל כלב עם האדם המלווה האוחז ברצועה. לאחר שהכלבים רגועים בהדרגה לקרב בינהם תוך כדי הקפדה על הרצועה משוכה בחוזקה.

אם יש לכם אפשרות להפגיש את הכלבים במספר הזדמנויות לפני שהם עוברים לגור ביחד, זה יכול להקל על הקליטה. כלבים לא מתנהגים באותו האופן לחבר למשחק כמו לשותף לדירה, כך שזה שהם יסתדרו בזמן המפגש זה לא אומר כלום לגבי העתיד של היחסים שלהם בבית.

כאשר מביאים כלב חדש פעם ראשונה הביתה, אסור לעזוב את הכלבים לבד ביחד. אפילו כלבים שיקבלו באופן חיובי את החברה החדשה עלולים לשנות התנהגותם. הצורך שלהם הוא בהשגחה אינטיליגנטית בזמן שהם מפתחים את מערכת היחסים ביניהם.

במידה וישנה הכרזת מלחמה מצד אחד הכלבים, שימוש בכלוב נשיאה או בגדר כלבים יכול לעזור . הדרך הבטוחה ביותר היא להפריד בין 2 הכלבים בעזרת כלוב/גדר לשניהם. !!! כלב אחד יכול להסתובב חופשי בזמן שאחר סגור בכלוב/גדר. ואחר כך להחליף ביניהם. כאשר שניהם רגועים זה בחברת זה כשאחד מהם סגור בכלוב/גדר ניתן לנסות שוב להפגיש אותם בשטח פתוח

איך להפגיש חתול עם כלב?

dog-cat

כלבים וחתולים יכולים לחיות ביחד בבית במקרים רבים אבל לא תמיד. הדרך לשלווה ושלום ביניהם עלולה להיות ארוכה לעיתים אבל לא בלתי אפשרית.

הבעיה היא שכלבים וחתולים אינם מדברים באותה שפת גוף. זה עוזר אם הם נחשפו למין השני בתחילת חייהם.

לחתולים ולכלבים אין את אותו המבנה החברתי. הכלבים הם רגילים לחיים בקבוצה בעדר ולשתף פעולה, חתולים הם ציידים בודדים.

בזמן שיש כלבים וחתולים שיכולים לשחק ביחד יש כאלה שאף פעם לא ישחקו יחדיו.

כמו שאנחנו שוקלים אם כלב מסויים יתאים לכלב אחר שיש לנו כבר, זה הכרחי ומחויב המציאות, לקבוע אם לכלב החדש יש סיכוי סביר להיות בטוח בקרבת חתולים.
גזעים מסוימים הינם בעלי סיכון גבוהה להתנהגות טורפת כלפי חתולים.

כמו כן, ככל שיש יותר כלבים בבית הסיכון גבוה יותר שהם ינהגו כלהקה ויצודו את החתול ויהרגו אותו. עדיף לקבל עצה ממומחה התנהגותי לגזע המסוים שתרצו להכניס הביתה, לפני שאתם מביאים כלב חדש להיות עם החתול שלכם.

 בתחילה יש להפריד את הכלב מהחתול ,כל אימת שאתם לא בסביבה, משגיחים עליהם, אפילו אם נדמה, שהם מסתדרים בסדר, מהרגע הראשון. גור כלב חדש צריך להישאר, בכל מקרה, בתחילת דרכו בתוך כלוב/גדר סגורים כך שהחתול יוכל להמשיך להסתובב חופשי בבית.

ארגז חול החתולים והמזון של החתול יוחזקו הרחק מהישג פיו וכפותיו של הגור כדי שהוא לא יוכל להגיע אליהם בכלל. קשה לחנך כלב לא להיכנס לארגז חול החתולים ולא לגעת באוכל החתולים. אכילת אוכל החתולים או צואת החתולים הינם מזיקים לבריאות הכלב ומעצבנים את החתול. כתוצאה מחדירה לארגז החול החתול יכול להתחיל להשתין בבית או על מיטות ספות  כורסאות וכדומה וזוהי התנהגות לא רצויה. ואת הריח והכתמים קשה להוציא מהבית.

 ישנם כלבים המתלהבים מדי מנוכחות חתולים בבית וצריך לחנך אותן לעזוב את החתול בשקט. יש לזכור שהחתול אינו היחיד בסכנה של פגיעה , מכיוון שהכלב יכול לאבד עין משריטה של ציפורני החתול . לתת לחתול וכלב לריב זה מסוכן ולא אנושי. אם החתול מתנהג באגרסיביות כלפי הכלב מכל סיבה שהיא ,הכלב, באופן טבעי, יתחיל לרדוף אחריו ואפילו יהרוג אותו .
ההמלצה היא לעודד את ההתנהגות החיובית ולצ'פר אותם על התנהגותם החיובית בעזרת פינוקים וחטיפים לכלב ולחתול. את הכלב יש לשמור קשור ברצועה אם יש צורך, כדי למנוע ממנו לרדוף אחרי החתול. אל תענישו את הכלב על שהוא מנסה לרדוף אחרי החתול זה לא יחנך את הכלב לכלום. פשוט לא לתת למרדף להתרחש. , והמשיכו לצ'פר את הכלב כל פעם שהוא רגוע בקרבת החתול. זה יכול לקחת זמן אבל העבודה הקשה משתלמת בסופו של דבר ואסור להתייאש.

קיים סיכון שהכלב החדש לעולם לא יוכל להרגיש בטוח להישאר לבד עם חתול, ולכן נצטרך תמיד להגביל את חופש התנועה של כל אחד מהם בבית.. הסיכון גדל בגזעים מסויימים של כלבים והוא בהחלט גדל כשכמות הכלבים שמתווספת גדולה

יש לכם חיה ותיקה בבית ורציתם לשאול שאלה על המפגש וההכרות?

כתבו לי כאן למטה ואנסה לסייע

תגובות פייסבוק:

58 Responses to "היכרות עם חיות הבית הותיקות"

 • שוש קארו says:
 • שירי says:
 • אוריאן כהן says:
 • תהילה says:
 • יפה says:
 • מור says:
 • עמית says:
 • עידן פרי says:
 • רומי says:
 • סיגל סדרינה says:
 • נגה says:
 • נינט לחמי says:
 • צליל says:
 • נורית says:
 • אגת says:
 • מורן בן אור says:
 • יפית says:
 • הילה says:
 • איתי says:
 • איתי says:
 • אופיר says:
 • מיקה says:
 • מירב says:
 • דניאלה וטל says:
 • רונית דור בן- נון says:
 • נועה שטרית says:
 • הדס says:
Leave a Comment