הכנת בית בטוח לכלב

 

שלום לכם הורים טריים , מאמצי גורים וכלבים חדשים,

זהו המסר ה-1 בסדרת המדריך למאמץ גור או כלב חדש הביתה

איך מכינים בית בטוח ומוגן לכלב החדש ולמה צריך לשים לב?

gurhadash מזל טוב יש לך כלב חדש בבית. מבחינתך נולד תינוק חדש במשפחה וככה גם צריך להתייחס אליו.
ה"בייבי" החדש הינו יצור סקרן שמנסה לגלות את העולם החדש ,שנפרש לפניו בבית החדש, שאליו הוא הגיע. כל דבר 
מעניין אותו , כל דבר מסקרן אותו, והוא חייב לחקור הכל בעצמו, בסביבה החדשה שלו. לכן, תפקידנו, כהורים אחראים לכלב שלנו, לראות את הבית שלנו מנקודת מבט של הגור, להתחיל לשים לב לכל הדברים שמעניינים את הכלב , כגון: חוטי חשמל, חוטי טלפון, שלטי טלויזיה כבלים, החוט של העכבר, המקלדת, ושקיות הניילון למינהן. 

 , נעליים, גרביים, ועוד דברים רבים. לצערי רוב הדברים שהוא ירצה "לחקור" יהיו דברים שיכניסו אותו ואותנו לצרות ומסוכנים לבריאותו ולאיכות חייו ואת זה אנחנו רוצים למנוע. לכן, עלינו להכין את הבית לגור החדש והכנת הבית פירושה הכנת הבית כמקום בטוח לגור בו הוא יחוש שמח,בטוח ונוח לחיות

הרחיקו דברים מסוכנים מהישג פה הכלב


חומרים מסוכנים השייכים לתחזוקת הבית ,יש להעלות למעלה למדפים עליונים הרחק מהישג כפות הכלב ובתוך ארון סגור. על מה מדובר?
חומרי ניקוי,חומרי הדברה,תרופות, חומרי דשן לעציצים ולגינה,וכדומה

ישנם צמחים מסוכנים ורעילים עבור גור הכלבים שצריך להרחיק מהבית כמו צמח האלוורה, כלה, אקליפטוס,ציפור גן עדן ועוד צמחים רבים שיכולים להיות רעילים לכלב שלכם.

ישנם מזונות שמסוכנים לגור הכלב החדש שלכם . מזונות רעילים עבורו כמו שוקולד, בצל, שום, אגוזים, אבוקדו, משקאות אלכוהולים ועוד  ברור שאת המזונות האלו צריך להרחיק מהישג הפה של הגור החדש, כי הם רעילים עבורו, ויכולים להיות קטלניים. אם הכלב שלך נחשף לחומרים אלו, או אכל אותם, הוא יגלה סימנים של הרעלה שתתבטא בהקאות, הזלת ריר, אישונים מורחבים ושינוי בקצב הנשימה. אם אתם חושדים שהוא הורעל, יש לגשת מיידית לוטרינר לטיפול, כי ככל שהגור קטן יותר , היכולת של הגוף שלו להתמודד עם הרעלה – קטנה יותר.
אנו נעסוק בתזונה של כלבים באחד מהמסרים הבאים אולם 
להרחבה בנושא ניתן לצפות בסרטון מאכלים רעילים ומסוכנים לכלב שלכם.

אל תתנו לגור הכלבים ללעוס כל דבר

לעיסת חפצים היא צורך טבעי של הכלב. אולם, כאשר מדובר בנעלי ספורט שעלו 500 שח ומעלה, זה ממש לא נעים לבוא ולראות אותם קרועות לגזרים, ותאמינו לי זה כואב מאד בלב ובכיס. גור הכלבים החדש ירצה ללעוס כל דבר שימצא וכאשר אנחנו מכינים את הבית עלינו להעלות ולהסתיר את כל הדברים שאנחנו לא רוצים שיילעסו ומצד שני לרכוש עבורו משחקים אינטראקטיביים שיכול לשחק בהם וללעוס אותם. קיימים משחקים מסוגים שונים משחקים רכים, מבדים, מגומיחבל,שמיועדים ללעיסה ולמשחק. המגוון רחב ותוכלו לבחור להתחיל בסוגים שונים של משחקים ולראות מה הכלב שלכם מעדיף, איזה מרקם בד?חבל?גומי?ואיזה סוג של משחק מצפצף,שטוח,עגול ועוד. בקרו במחלקת משחקים לכלבים ותגלו עולם נפלא של משחקים לכלבים. גם עצמות שונות מהוות תשובה לצורך ללעוס עצמות קשר,עצמות דחוסות, עצמות מניילון קשיח, עצמות בפלו ועוד. בקרו במחלקת פינוקים וחטיפים לכלבים ותמצאו שלל פינוקים לגור החדש. כלב עם משחק

 טיפים להכנת סביבת הבית לגור הכלבים החדש

כאשר מכינים את הבית לגור הכלבים החדש שלכם עליכם לזכור מספר דברים חשובים:

 • לעולם לא להשאיר את הכלב ללא השגחה בכל רחבי הבית.
 • יש לכסות את כל יציאות החשמל ולהעלות או לקבע את חוטי החשמל.
 • לכסות את מכסה השירותים.
 • לא להשאיר אמבטיה מלאה או עם שאריות מים החלקה באמבטיה מסוכנת מאד גם לגורים
 • הקפידו לסגור תנורים,מיקרוגל,מכונות כביסה,מדיחי כלים וכל מכשיר עם פתחים שיכול ללכוד בפנים את הגור הסקרן והשובב שלכם.
 • אחסנו חפצים קטנים כמו כסף,תכשיטים במקומות סגורים ולמעלה כדי למנוע בליעה של חפצים. כל שנה רק במדינת ישראל מגיעים מעל 1500 כלבים לוטרינר כשבלעו חפצים קטנים שנתקעו ויש צורך לנתח אותם.
 • את פח הזבל דאגו לאבטח ולסגור היטב. גורים אוהבים לחטט בזבל ולאכול ממנו בעיקר בשל הסקרנות. מנעו זאת מהם לטובתם.
 • הקפידו לסגור חלונות ודלתות כי גורים נוטים לקפוץ ולטייל ולהגיע להרבה מקומות שלא ציפינו מהם וחלון פתוח בדירה בקומה גבוהה יכול להיות מסוכן וקטלני לגור.
 • יש להתבונן בבית אם יש רהיטים שיכולים ליפול על הכלב ולפגוע בו כמו שידה לא יציבה, מתקן כביסה, כסא נדנדה, נסו למצוא מקום חד למקם אותם במקום בו הם יהיו מעוגנים בצורה כזו שלא יוכלו ליפול ולפגוע בגור הסקרן. 
 • הרחיקו את גור הכלבים ממדרגות ומחדרים מסוכנים בבית.
  אם אתם גרים בבית עם מדרגות,תדאגו לחסום את הגישה לכלב למדרגות. ניתן לעשות זאת על ידי שימוש בגדר גורים או בגדר לתינוקות. עליכם לעשות זאת, כל עוד הגור קטן מדי לטפס במדרגות, ועלול להתגלגל וליפול . 

 

 

7780678

לסיכום, תכנון מראש והכנת הבית לגור או לכלב החדש ,תוכל למנוע "תאונות" ותהפוך את התקופה הראשונה של הסתגלות ההכלב החדש לבית, בטוחה יותר ופחות מזיקה ומסוכנת. היו ערניים ובצעו שינויים בסביבת הבית שיהפכו את הבית לבטוח ושמח עבור הכלב החדש שלכם.

יש לכם שאלות לגבי הכנת בית בטוח לכלב החדש?
כתבו לי כאן למטה בתגובות ואשמח לייעץ

תגובות פייסבוק:

4 Responses to "הכנת בית בטוח לכלב"

 • פלג says:
 • קורינה says:
Leave a Comment