למה לכלב שלי יש תולעים

karziot

שלום לכם אוהבי כלבים
כאן משולחנה של ליאורה , מומחית חיש חי  פוסט בנושא בריאות הכלב, וממשיכים עם תחלואי הקייץ התולעים

עד כה עסקנו בפרעושים,קרציות,חום וחשיבות המים, שלשולים ואז פנתה אלי גלינה אמא של צ'ומפי מנתניה,ושאלה:
מה עם התולעים ? האם הם באים עם הפרעושים? ומה עושים?
בשבילך גלינה ובשבילכם כתבתי את המאמר הזה.

תולעים בכלבים הן תופעה נפוצה מאד. למעלה מ-35% מהכלבים נחשפו לטפילי מעיים כמו תולעים עגולות,שטוחות ועוד. מה הסוגים הנפוצים ?איך תזהו שלכלב יש תולעים? ואיך מטפלים בעזרת תרופות ובעזרת פתרונות טבעיים.על כך ועוד במאמר הזה.

תולעים עגולות הן התולעים הכי נפוצות אורכם 2-7 ס"מ, הן לבנות והראש שלהם עגול ומכאן שמם. רוב גורי הכלבים יחוו תולעים אלו והסימנים הם בטן נפוחה.
במקרה של "מתקפת תולעים" הכלב יסבול מהקאות שלשולים ואבדן משקל .

איך מזהים שלכלב יש תולעים עגולות? לרוב תראו תולעים בצואה של הכלב . איך כלבים נדבקים מתולעים עגולות? הדרך שבה כלבים נדבקים זה מזה דרך ביצי התולעים הנמצאים בצואה של הכלב.

 

תולעים שטוחות גם הן נפוצות מאד כטפילי מעיים בגוף הכלב. הם נראות שטוחות לבנות ודומות לאורז. כלבים שסובלים ממתקפת תולעים שטוחות יסבלו מקיבה עצבנית ואבדן משקל. איך מזהים שלכלב יש תולעים שטוחות? גם כאן נזהה אותם בצואה של הכלב

איך כלבים נדבקים מתולעים שטוחות? רוב הכלבים ידבקו בתולעים לאחר שבלעו פרעושים. תולעים שטוחות הינם חלק מהגלגול של חיי הפרעושים כמו שהסברתי במדריך ללוחמה בפרעושים.

 Coccidia-אלו טפילי מעיים מיקרוסקופיים שלרוב גורמים לשלשולים לגורים ויכולים לסכן את המערכת החיסונית של כלבים מבוגרים

טפילים אלו יכולים להיות בגוף הכלב ולא להזיק לו אבל בתנאי תברואה קשים, צפיפות ולחץ הטפילים משגשגים ויכולים לגרום לשלשולים.

איך כלבים נדבקים בתולעים הללו? ההדבקה גם כאן היא דרך צואה של כלבים באמצעות ביצים בצואה ומים מזוהמים .

איך מזהים אם לכלב יש Coccidia? בבדיקה מיקרוסקופית של הצואה אצל וטרינר, ואצל כל גור שמשלשל ולא מגיב לטיפול נגד תולעים עגולות.

למידע נוסף על הטפיל ניתן לקרא  כאן

מה עושים כשלכלב יש תולעים?

הקפידו על טיפול קבוע נגד פרעושים– על מנת למנוע התפתחות תולעים שטוחות, יש להקפיד לטפל בכלב באופן קבוע ובסביבת הכלב במיוחד אם הוא מתגורר בחצר כפי שהדרכתי במדריך למלחמה בפרעושים. אם טרם צפית בהדרכה הרשם כאן.

שמירה על היגיינה  וניקיון זו הדרך הטובה ביותר למנוע מהכלב לסבול מתולעים.

אם אתם גרים בבית פרטי והכלב עושה צרכיו בחצר-הקפידו לאסוף את הצואה מהחצר

אם יצאתם לטיול עם הכלב-הקפידו שהכלב שלכם לא יאכל צואה של כלב אחר
למה כלב אוכל צואה? קראו במאמר כאן

מנעו מהכלב לשתות מים במקומות לא מזוהים הקפידו לקחת איתכם צלחת מתקפלת ולמלא בברזיה בפארק או ממים מינרליים שתיה לכלב ואל תאפשרו לו לשתות ממים עומדים או שלוליות בפארק הירקון, בכנרת, בפארק הלאומי וכדומה.

 

כלב חדש

מטפלים בכלב עם תולעים למניעה ולא מזניחים– הטיפול בתולעים תלוי בסוג תולעי המעיים שכלבך נדבק בהם. הכי קל לטפל בתולעים עגולות ושטוחות בעזרת כדורים או נוזל נגד תולעים כגון  : דרונטל, צסטל. הטיפול ניתן בשתי מנות פעם ראשונה ושוב כעבור 10 ימים .מכיוון שרוב גורי הכלבים סובלים מתולעים , לגורים ,בדרך כלל נותנים בגיל 6-8 שבועות טיפול תילוע ראשון, כפי שהסברתי במאמר במסגרת המדריך לגור החדש מה עושים בביקור אצל הוטרינר וחוזרים על הטיפול לפי הוראות הוטרינר, ולרוב פעם בחצי שנה. המינון הוא כדור לכל 10 ק"ג משקל גוף הכלב.

זכרו גם אנחנו בני האדם יכולים להידבק מתולעים עגולות במגע עם אדמה נגועה,מים עומדים וצואה של כלבים לכן מומלץ להקפיד לשטוף ידיים אחרי כל מגע עם צואה של כלב וכל הפרשה של כלב ואף בטיפול באדמה שעלולה להיות מזוהמת ומכילה תולעים.
ילדים ותינוקות חשופים מאד לתולעים ונמצאים בסיכון גבוה. לכן יש להקפיד אם לכלב יש תולעים לא לשבת עם תחתונים על הספה שהכלב רבץ עליה קודם ולהקפיד על היגיינה בנוכחות הכלב.

עכשיו אתם יודעים לזהות תולעים, את הסימנים לכך שלכלב יש תולעים כגון הקאות,שלשולים,אבדן משקל וכמובן תולעים בצואה של הכלב ואתם יודעים מה לעשות ואיך להמנע ואיך לטפל אם נדבק הכלב שלכם בתולעים

 איך אתם שומרים על הכלב שלכם נגד תולעים?

Tags: , ,

תגובות פייסבוק:

7 Responses to "למה לכלב שלי יש תולעים"

  • גלינה says:
  • כרמלה עידו says:
  • רגינה says:
Leave a Comment