להורי כלבים שרוצים לדעת איך לגדל כלב בריא ומאושר שיאריך שנים ויבקר פחות ככל האפשר אצל הרופא הוטרינר על ידי תזונה נכונה ומתאימה לו, משחקים להנאה,חטיפים ופינוקים

למה שיני הכלב צהובות

שלום לכם אוהבי כלבים כאן ליאורה מחיש חי

השבוע הוא שבוע היגיינת השיניים ולכן אני שואלת

למה לכלב שיניים צהובות?

לפעמים כשאני בגינת המשחקים אני רואה את כלבי השכונה ונגשת ללטף אותם מהאהובים עליי תומס חושף תמיד חיוך והפעם שמתי לב שהחיוך מגיע  עם שיניים צהובות. איחס. למה שינים צהובות צריכות להטריד אותנו ראשית, זה נראה דוחה ושנית, לכלבים עם שניים צהובות לרוב נלווה לכך ריח רע מהפה.

השניים הצהובות הופיעו  אצל תומס הכלב יחסית בגיל צעיר. אני מאד רגישה לנושא בגלל בעיות שיניים וחניכיים שאני סובלת מהם .

dog0

כבר גיליתי לכם בעבר מה הסיבה לשיניים צהובות ואיך להמנע מהם בעתיד אבל הנושא שוב רלוונטי ובחרתי לכתוב עליו

היגיינת הפה של גורי כלבם חשובה להם כמו שהיא חשובה לנו בני אדם . רוב האנשים לא חושבים יותר מדי על שיני הכלב הם מקפידים לתת לכלב חטיפים

20_dog_with_kong_jump_N_jack לניקוי שיניים כמו נוטרידנט, פרגון מברשת השניים  ובוש ביסקויטים דנטליים ועוד, ובזה מבחינתם מסתיים חלקם. וזוהי טעות. יש כאלה שרוכשים משחקים דנטליים כמו חבל דנטלי , לעסנים  ומשחקים דנטליים כגון: קונג מקל דנטלי , הרץ נשכן דנטלי בצורת עוף , צ'ו אנד קלין של הרץ  ועוד.. האם זה לא מספיק תשאלו? אז זהו שלא.

 

שיניים של גורים אמורים להיות לבנות ויפות. אם שיני הכלב נראות צהובות זה יכול להיות סימן למשהו מעבר לשיניים צהובות וריח רע מהפה. החניכיים של הכלב עלולים להיות חולים. הם אמורים להיות ורודים. שיניים לבנות וחניכיים ורודים מצביעים על בריאות הכלב.

שיניים צהובות הן תוצאה של הצטברות אבן שן כמו אצלנו בני האדם. העששת מצטברת והופכת לאבן שן (טרטר)  כמו שרובכם יודע אבן שן גורמת בסופו של דבר למחלות חניכיים. העששת משפיעה גם על השיניים אבל היא גם יכולה להשפיע על איברים פנימיים ביצירת זיהום.

כאשר לוקחים גור כלב הביתה, עלינו מהתחלה להתחיל לצחצח לו שיניים. מתחילים עם אצבעון גומי לשיניים. האצבעון מיועד ומתאים לגורים וכלבים קטנים. מוסיפים משחת שיניים או ג'ל ומשפשפים את שיני הגור.

כאשר הכלב מתבגר וגדל עוברים למברשת שיניים ומצחצחים באופן קבוע.  אם מרגילים את הכלב, מינקות, לצחצח שניים, פעילות זו הופכת להיות חווייתית וכיפית ואינה יוצרת לחץ לכלב והופכת לחויית ביחד של טיפוח ואחזקה שוטפת.

מה לעשות אם שיני הכלב כבר צהובות?

ברור שצחצוח השניים לא יכול לעזור. הדבר היחיד שיכול לעזור זה ניקוי שיניים אצל הוטרינר  ואחר כך להקפיד להשתמש במשחת שיניים או ג'ל כמו טרופקלין או אורוזים לטיפול בשניים.

הייגיינת השניים חשובה מאד ויפה שעה אחת קודם.

 איך לשמור על בריאות הפה והשניים של הכלב?
איך לחסוך זמן, כסף וביקורים מיותרים אצל הוטרינר?

הרשמו לקבלת
"המדריך לשמירת בריאות הפה והשניים לכלב"- חינם

 

 

 

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני  

1-700-70-88-88

Tags: , , , , ,

תגובות פייסבוק:

4 Responses to "למה שיני הכלב צהובות"

  • דודי מזרחי says:
  • אבלין says:
Leave a Comment