מדריך למשחקים 4 – טיפים ורעיונות לקונג הקלאסי ומילויו

קונג – משחק אטרקטיבי לכלב עשוי גומי דחוס דמוי צורת קונוס.
במרכז הקונג יש חור לשם ניתן להכניס דברים האהובים על הכלב: חטיף בשרי, גרגירי מזון,חמאת בוטנים ,עצם וכו' …
המשחק מהווה תעסוקה והנאה לכלב החשובה בעיקר כשאנו משאירים את הכלב לבדו בבית.
ידוע כי בשעה הראשונה שבה הכלב נמצא לבד בבית זו "שעת הנזקים" בה בדרך כלל מתוך שעמום הכלב מכרסם והורס חפצים בבית . לכן מומלץ מאוד לתת לו גירויים ומשחקים שיעסיקו אותו וימלאו את זמנו בנעימים .
המשחק עשוי מגומי טבעי קופצני וכך מהווה אתגר את הכלב, במיוחד אם אתה מניח בתוכו חטיף.
הגומי הטבעי ממנו עשוי המשחק אינו מהווה סכנה ולא יפגע בשיני הכלב.

משחקים לכלבים שמנים

איך לבחור קונג קלאסי מתאים

רוב הכלבים לומדים איך להשתמש בקונג הקלאסי. עקוב כעת לאחר השלבים הבאים כדי לבחור את הצעצוע הנכון שיגרום הנאה לכלבך מהיתרונות הרבים שצעצוע זה מעניק.

1. גודל למען בטחונו. חשוב לבחור את גודל הקונג המתאים כך שתהיה לכלבך חוויה בטוחה ומהנה. על מנת לדעת במדויק את המדידה – יש לבדוק במדריך הקונג. kong classic
kong wobbler
kong wobbler1
2. הפעלה למען הצלחה. גרום לכלבך להתרגש מצעצוע הקונג. הראה לכלבך את המשחק, הדגם לו את התפעול בהתרגשות, שחק אף כקשה להשגה וזאת בכדי לעורר את סקרנותו של כלבך.

3. בחירת משחק הגורם תעסוקה לכלבך למשך זמן רב. כלבים רבים מונעים על ידי מזון כך שצעצוע הקונג הנו מושלם כאשר ממלאים אותו בפינוקים או מזון יבש לתעסוקת הכלב. השיטה היא מילוי מזון בצעצוע באופן רופף כך שייצא בקלות.
עצה – כדי למשוך את הכלב נסה למלא את הצעצוע בחטיף חמאת בוטנים או בחטיף הידוע לך כאהוב על כלבך.

4. הקפאה למען אתגר גדול יותר. במשך הזמן הכלב ילמד להוציא את החטיפים מהצעצוע מהר מאוד. בכדי להגביר את האתגר יש לשים מגוון של חומרים רטובים ויבשים בצעצוע הקונג ולשים במקפיא. קונג קפוא מגביר את החוויה על ידי כך שהוא מייצר חוויה ארוכת טווח המאתגרת שכלית את כלבך  קראו בהמשך רעיונות למילוי קונג..


kongeasyfreeze1

רעיונות למילוי משחק קונג קלאסי

להנאתכם הבנו לפניכם מספר רעיונות למילוי הקונג:
למעט מריחה של חמאת בוטנים על דופנות הקונג או הכנסה של פרוסת נקניק תוך שיפשופה על הדופנות הפנימיות של הקונג ישנם מספר מתכונים פשוטים מאוד שמתאימים לצורך המשחק ואף מהווים ערך מוסף לתזונה השוטפת של הכלב.
לדוגמא:
דלעת – הדלעת ידועה בערכי התזונה הגבוהים כגון מינרלים , אבץ ויטמין A,E,C שהם נוגדי חימצון חיוניים ועוד איכוייות התורמות לבריאות הכלב. כל שצריך לעשות הוא:
*לבשל את הדלעת עד לריכוך.
*למעוך למחית.
*למלא את הקונג במחית הדלעת.
*ולהכניס למקפיא למשך הלילה.
למחרת בבוקר לפני היציאה מהבית להוציא את הקונג מהמקפיא ולתת לכלב.

אפשרות נוספת:
מחית פירות – ניתן למעוך תפוח ובננה לערבב עם מעט גרגירים מהמזון היבש של הכלב ושוב כפי שתיארנו למלא את הקונג להכניס למקפיא למספר שעות ולמחרת לפני היציאה מהבית או כשסתם מתחשק לפנק את החבר הכי טוב שלנו להוציא מהמקרר ולתת לכלב.
ניתן להוסיף לתערובת גם שיבולת שועל.
שיהיה בהנאה ובתיאבון(-:

איך ממלאים קונג ? צפו בסרטונים

תגובות פייסבוק:

Leave a Comment