איך מטפלים ושומרים על היגיינה וטיפוח הכלב

טיפול וטיפוח בכלב זהו חלק מהצרכים הבסיסיים של הכלב וחלק מהיותך הורה אחראי לכלב. כמונו בני האדם גם הכלבים זקוקים ל"תחזוקה" קבועה כדי להראות ולהרגיש הכי טוב שאפשר. כלבים לא זקוקים לרחצה כמונו אבל עדיין צריך לטפל ולטפח אותם באופן קבוע ויומיומי. כמות וסוג הטיפולים היא פונקציה של גזע הכלב וסוג השיער והעור שלו.

חשוב מאד לרכוש כלים לטיפוח וטיפול בכלב. מהם הדברים הבסיסיים שצריך לכלב?

1. מברשת שיער

רוב הכלבים אוהבים שמסרקים אותם, וזה הזדמנות לחיזוק הקשר עם הכלב שלך בזמן סירוק  ושמירה על פרווה בריאה.

כלבים בעלי פרווה קצרה זקוקים לסירוק פעם בחודש לפחות, כלבים בעלי פרווה בינונית נוטים לקשרים ולרסטות לכן יש להבריש לפחות פעם בשבוע. לכלבים עם פרווה ארוכה  מומלץ לסרק אותם כל יום למניעת קשרים ורסטות.
בלי קשר לאורך השיער וסוגו ניתן לסרק מידי יום את שיער הכלב במיוחד אם הוא נהנה מכך.
מומלץ בתקופות הנשירה כלומר בסתו ובאביב לסרק יותר כדי למנוע נשירה רבה יותר בבית. ניתן להשתמש במסרק מסור או במסרק צפוף דמוי פרמינטור

masrek 

2. קיצוץ ציפורניים

kozez

קיצוץ ציפורניים לרוב פעולה לא אהובה על בעלי הכלבים ועל הכלבים עצמם. כלבים לא אוהבים שנוגעים להם בכפות הרגליים. וגם בעלי כלבים לא אוהבים לקצוץ ציפורניים לכלבים כי הם פוחדים לפגוע בכלב שלהם . כלבים נמנעים משיתוף עפולה עם קיצוץ ציפורניים ברגע שהם חשו כאב מקיצוץ ציפורניים. כדאי ללמוד מבעל מקצוע שיודע איך קוצצים ציפורניים כגון מוטרינר או  מספר כלבים . את הטכניקה

רוב הכלבים זקוקים לקיצוץ ציפורניים פעם בחודש לכן מומלץ לרכוש קוצץ ציפורניים מתאים לגודלו של הכלב

3. רחצה

זמן הרחצה של הכלב לא נחשב כחויה חיובית לכלב ולבעליהם. אני יודעת יששר מצטיירת תמונה של כלב רץ מהמקלחת נוטף מים מהפרווה בכל הבית. אולם אם נתנהל נכון רחצת הכלב אינה חייבת להיות כזו . יש ללמוד איך לרחוץ את הכלב בצורה נכונה ומתאימה כשהמטרה היא להרגיל את הכלב לחוייה חיובית לנו ולכלב שלנו.

רוב הכלבים צריכים לעשות מקלחת לפחות פעם בחודש, יש הסבורים כי רחצה של הכלב גם פעם בשבוע אינה מזיקה בקייץ. ברור שיש להשתמש בשמפו המיוחד לכלבים ולא בשמפו לבני אדם הבגלל הבדלים בחומציות העור של הכלב לעומת בני האדם. לעיתים בהתאם לסוג העור של הכלב נמליץ לכלב שלכם שמפו מיוחד לעור רגיש או לפרווה לבנה.

shampoo

4. טיפול באוזניים

חלק מהטיפול והטיפוח של הכל בלמען שמירה על בריאותו היא טיפול וניקוי אוזניים. האוזניים של הכלב הן מצע אהוב על חיידקים אם לא דואגים לניקיון האוזניים.
יש כלבים שאינם סובלים מבעיות אוזניים וברחצה החודשית צריך לנקות אותם וזהו. לעומת זארת יש כלבים הסובלים מבעיות כרוניות באוזניים הנובעות מסיבות גנטיות וזקוקים לניקיון וטיפול יומיומי.

כלבים עם אוזניים ארוכות ושמוטות ושיער ארוך נוטים לבעיות אוזניים בגלל שמנהרת האוזן אינה זוכה לחשיפה מספקת לאויר בעיות אוזניים רבות הן סימן לאלרגיות. אם לכלב שלך יש ריח רע מהאוזניים עליך לנקות את האוזניים בעזרת טיפות או אבקת ניקוי אוזניים

5701893

5. תספורת לכלב

כלבים ממשיכים להצמיח שיער זקוקים לתספורת בממוצע כל שלשה חודשים תלוי בגזע ובצורת התספורת.. לרוב עדיף להשאיר את התספורת לספרים מקצועיים. למרות שיש בעלי כלבים רבים שלמדו איך לספר את הכלב שלהם בין תספורת מקצועית לתספורת כדי לחסוך בהוצאה נכבדת זו. עדיין מומלץ ללכת למספרת כלבים מקצועית לפחות פעמיים בשנה.

יש כלבים שנוהגים לגלח את פרוותם כדי להקל על הנשירה בבית. אולם פעולה זו צריכה להעשות בזהירות ולאחר למידה של הנושא.

tisporet

 

האם יש לכם שאלות לגבי טיפוח וטיפול שוטף בכלב ?
כתבו לי  כאן למטה ואשתדל לסייע

תגובות פייסבוק:

8 Responses to "איך מטפלים ושומרים על היגיינה וטיפוח הכלב"

  • סבח עידית says:
  • קארין says:
  • רינת says:
  • ליאת says:
Leave a Comment