להורי כלבים שרוצים לדעת איך לגדל כלב בריא ומאושר שיאריך שנים ויבקר פחות ככל האפשר אצל הרופא הוטרינר על ידי תזונה נכונה ומתאימה לו, משחקים להנאה,חטיפים ופינוקים

איך לטפל בכלב חולה שפעת

שלום לכם אוהבי הכלבים
כאן ליאורה מחיש חי עם פוסט לימי החורף, בנושא בריאות והפעם המיקוד בשפעת הכלבים

שפעת כלבים??? כן!!! גם כלבים ,כמונו בני האדם ,יכולים לחלות בשפעת. הם לא נדבקים מאותם החיידקים שאנחנו נדבקים בשפעת אבל זו שפעת לכל דבר, המכונה שפעת כלבים.

שפעת הכלבים התגלתה לראשונה בשנת 2004 בארה"ב בפלורידה, לאחר התפרצות של מחלות בדרכי הנשימה, בקרב כלבי גרייהאונד, שנדבקו בשפעת מסוסי המרוץ, שחיו בקרבתם. מאז נפוצה שפעת הכלבים בכל ארה"ב ובעולם.

 1

מה הסימנים של שפעת כלבים?

כלבים שחלו בשפעת הכלבים הראו סימנים של שיעול,התעטשויות, ,אף נוזל, חוסר תאבון ,חולשה כאבים בפרקים קשיים בנשימה וחום. יותר מ-95% מהכלבים יחלימו תוך 7 ימים והמערכת החיסונית תפטר מהוירוס  ולא יתגלו תופעות לוואי לשפעת. אחוז קטן עלול לסבול מתופעות לוואי כגון דלקת ראות ,ובמקרים קיצוניים למוות.

איך כלבים נדבקים בשפעת?

הימנעות ממקומות הומי כלבים – כמו מחלות דרכי נשימה רבות, משפעת כלבים נדבקים על ידי התעטשות, שיעול ועל ידי מגע ישיר עם גורם "מזוהם" כמו צלחת אוכל, משחק,מיטה וכדומה. לשפעת כלבים יש סיכוי להתפשט בקלות ובמהירות בעיקר בעמותות, , פנסיונים, חנויות שמוכרות חיות, פארקים וגינות ציבוריות. בגלל ששפעת כלבים נגרמת מוירוס שהוא חדש לכלבים, אין חיסון טבעי נגדו, כך שכל כלב שנחשף לוירוס פעם ראשונה – ייחלה.

מצב נפשי של הכלב-כמונו בני האדם, מעבר להמלצה לכלבים לא להיות במקומות ציבוריים עמוסים בכלבים, גם המצב הנפשי של הכלב משפיע. כשכלב במצב של סטרס. סטרס מחליש את המערכת החיסונית של הכלב וכך חושף את הכלב למחלות וביניהם השפעת.

הסימנים להדבקה יופיעו 2-4 ימים לאחר ההדבקה, ויימשכו לרוב 7-10 ימים. בשבעת הימים האלו הכלב מדבק

לצערי, קשה לאבחן שפעת כלבים. הוטרינרים צריכים לבצע מספר בדיקות, כדי לאשר שהכלב חולה בשפעת כלבים . יש וטרינריים, שירצו להתחיל טיפול בכלב, עוד בטרם הגעת התשובות, לרוב יחברו את הכלב לקבלת נוזלים ואנטיביוטיקה לוריד לטיפול בתופעות הלוואי של הזיהום

רוב המקרים של שפעת הכלבים הם מקרים קלים ורוב  הכלבים יחלימו על ידי חיזוק המערכת החיסונית .

מה אנחנו יכולים לעשות למען הכלבים ?

 • הקפידו להאכיל במזון איכותי סופר פרימיום מאוזן לכלב . האכלה במזון איכותי יבש לכלב עוזרת למערכת החיסונית להלחם בוירוסים ובשפעת.
 • כמו כן יש להקפיד שהכלב שותה מיים נקיים מצלחת נקייה, נושם אויר נקי, ואינו חשוף לרעלים ולדברים המחלישים את המערכת החיסונית
 • "למניעת סטרס /לחץ ולהרגעה", ממליצה נורית, העוסקת בארומתרפיה "ניתן להשתמש בשמן לוונדר" את בתערובת המתאימה יוכל להכין עבור הכלב שלך ארומתרפיסט שיתאים לכלב שלך את המינון עבורו.
 • "כלבים סובלים כמונו משיעול, התקררות, ושפעת ואפשר להקל על הכלב המקורר בכמה דרכים טבעיות: כך ממליצה נורית, העוסקת בארומתרפיה,
  ראשיתניתן להכין  תרסיס  המורכב מ 6 טיפות שמן אקליפטוס ב 300 מ"ל מים . תרכובת זו ניתן להכניס למרסס צמחים ולרסס את סביבת הכלב, חלל החדר והמצע עליו הכלב נוהג לשבת.
  דרך נוספת להקל על כלב מקורר היא לערבב 2 טיפות שמן אקליפטוס ב 30 מ"ל שמן זית ולמרוח כמה שניתן על העור באזור החזה , סביב אזור הצלעות , סביב אזור הגרון ובקו ישר סביב אזור האוזניים עד לשכמות . כמובן, שעצות אלו באות במטרה להקל על כלבכם, ומחייבות ייעוץ עם ארומתרפיסט לפני הטיפול לקביעת המינונים המתאימים לכלב שלכם. אין ההמלצות מחליפות בדיקה וייעוץ אצל וטרינר .
 • כמו שבוודאי לא יפתיע אתכם, חברות התרופות הכינו חיסון לשפעת כלבים וברור שהם ממליצים לחסן. אבל וטרינרים רבים אינם ממליצים לחסן בחיסון זה.
  כעקרון, מומלץ להמעיט בשימוש בחיסונים ותרופות, שמחלישות את המערכת החיסונית
  . חיסון נגד שפעת הכלבים כמו לנו בני האדם, אינו מונע את המחלה אבל מקל על הסימפטומים שלה. ואם כלב נחשף למחלה הוא ייחלה אבל הסימנים יהיו קלים ביותר.

האם הכלב שלכם הראה סימנים של שפעת ואיך טיפלתם בו?

 

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני  

1-700-70-88-88

Tags: ,

תגובות פייסבוק:

6 Responses to "איך לטפל בכלב חולה שפעת"

 • מוניה says:
 • yariv says:
 • אשר says:
Leave a Comment