מזון כלבים בוגרים

מזון כלבים בוגרים

רבים מאמצים גורי כלבים אולם יש גם רבים אחרים המאמצים כלבים בוגרים ואז עומדים מול השאלה איך נבחר מזון כלבים בוגרים המתאים לכלב שלנו?

כאשר אנחנו באים לבחור מזון לכלב בוגר עלינו לשקול מספר שיקולים:

1) גודל אריזה מזון לכלב בוגר
משקל הכלב משפיע על גודל השק שנרכוש עבורו אם מדובר בכלב בוגר מגזע קטן פינצ'ר, פודל, פקינז גודל שק מזון כלבים מומלץ הינו עד 7.5 ק"ג כי כלב קטן אוכל מעט ועדיף שהשק של מזון לכלבים לא יהיה פתוח מעבר ל-3 חודשים. מדוע לא לקנות שק של 15 או 20 קג של מזון לכלבים בוגרים הלא הכלב יהיה בוגר במשך כמה שנים? התשובה היא שמזון לכלב בוגר מרגע שהוא נפתח הוא מתחיל תהליך של חימצון ומאבד מהטריות שלו , איכות החומרים, הויטמינים והמינרלים שלו . ולכן, בהתאם לכמות המומלצת לאכילה על האריזה, מומלץ לחשב תוך כמה זמן הכלב הבוגר יסיים את שק המזון לכלב, ולוודא שהשק יסתיים עד 3 חודשים מרגע פתיחתו.

2) משקל הכלב הבוגר
משקל הכלב משפיע על סוג המזון לכלב בוגר שנבחר עבורו.
לכלב מגזע קטן יש לבחור מזון לכלב בוגר מגזע קטן המכיל כופתיות קטנות המתאימות לפה ולשיניים שלו. אם נבחר כופתיות גדולות הכלב לא יוכל לאכול ללעוס ולפצח את הכופתיות ועלול  אפילו לשבור שיניים.
לעומת זאת, אם נקנה מזון לכלב בוגר מגזע גדול, שאינו מיועד לו, הכופתיות יהיו קטנות מדי עבורו ואז הוא ייבלע אותם, ישאב אותם בלי ללעוס ואז ייצור עומס על הקיבה ויגרום לכך שאין ניצול מלא של המזון וכמו שהוא נבלע הוא כך יצא מהגוף ללא יכולת של הגוף לפרק אותו.

3) כלבים עם צרכים מיוחדים
מזון לכלב עם צרכים מיוחדים למשל כלב הסובל מבעיות אלרגיה בעור. לכלבים כאלה מומלץ לתת מזון לכלב בוגר על בסיס סלמון כגון פרופלן סלמון או על בסיס כבש היפו אלרגני כגון פרו פלאן כבש. מזונות אלו ישפרו את מראה העור והפרווה וימנעו סבל מהכלב.

לסיכום, אין לגשת למדף ולקחת סתם כך אריזת מזון לכלב בוגר יש לבדוק ולהתייעץ עם מומחה למזון לכלבים בחנות מזון וציוד לחיות מחמד המתמחה בהתאמת המזון לכלב הבוגר שלך.

תגובות פייסבוק:

Leave a Comment