מסר 4 – מהי רמת נעכלות של מזון

משולחנה של "ליאורה מחיש חי":

מהו מזון לכלב בעל רמת נעכלות גבוהה?

בבואנו לרכוש מזון לכלבים אנו נתקלים בהגדרות "מזון רגיל" "מזון פרימיום" "סופר פרימיום" ו"אולטרא פרימיום"

למה הכוונה?

מזונות נבדלים זה מזה באיכות המרכיבים שלהם ומכאן ברמת הנעכלות שלהם  (digestibilty). נעכלות היא איזה אחוז מהמזון מתעכל ונספג במערכות הגוף , ואיזה חלק עובר במערכת, ולא מותיר שריד. ככל שרמת הנעכלות גבוהה יותר, כך המזון איכותי יותר והכלב יישבע מכמות קטנה יותר. הדבר יבוא לידי ביטוי גם בכמות הצואה שלו שתהיה יותר מתומצתת.

מזונות המצויים בסופרמרקטים מכונים "מזונות רגילים" ומכילים רכיבים זולים שאינם מתעכלים בקלות, הרבה תירס שמתנפח, יוצר תחושת שובע, אך הוא בעל ערך נמוך לכלב ולכן מזונות אלו אינם מספקים את התזונה הטובה ביותר לכלבך.

למרות שמבחינת "החוק היבש", הם עונים על דרישות החוק לגבי אחוזי החלבון השומן והפחמימות ועוד, מזונות אלו מספקים רמת אנרגיה נמוכה ורמת חלבון נמוכה. מכאן, חומרים החשובים לגופו של כלבך יעברו דרכו ולא ייספגו במערכת.

כמו כן, כמויות ההאכלה הן גדולות יותר, מאשר אם מאכילים במזון ברמת פרימיום. אם נשווה את הזמן, שנגמר שק מזון רגיל לעומת שק מזון פרימיום, נראה שמזון רגיל נגמר מהר מאד ואינו יוצא חסכוני בכלל.

מומלץ להאכיל את הכלב במזון ברמת פרימיום אשר מכיל רמה גבוהה של חלבון המתעכל בקלות, ללא מוצרי לוואי מן החי, ללא תוספים מלאכותיים וחומרי משמרים שאינם מתעכלים.
למרות שמזון פרימיום עולה יותר הכלב יאכל פחות וישמור על בריאותו בצורה טובה יותר. את ההבדלים בין מזון זול למזון פרימיום ניתן לראות במו עיננו על הכלב: עיניים נוצצות, פרווה רכה, עור חלק וחיוניות. ואת החיסכון הכספי נראה בביקורים מועטים יותר אצל הוטרינר לצורך חיסונים בלבד.

כיצד נדע מהו מזון לכלב ברמת פרימיום רמת נעכלות גבוהה?

נוכל לבחור מראש בחברות הידועות כאיכותיות בתחום המזון או נסמוך על המלצות של המומחה לתזונה בעל הניסיון בחנות חיות המחמד, הוטרינר או נעשה שיעורי בית בעצמנו ונפענח את תוית שעל השק.
ידוע כי המזונות ברמה הגבוהה הינם בעלי רמת נעכלות של 70-80%. במזונות ברמת נמוכה יותר יורדת הנעכלות ל-60% ואפילו פחות.
הדרך לקבוע נעכלות (עד שייקבע חוק שייחייב את היצרנים לכתוב על המזון) היא לקרא את הרכיבים וסדר הופעתם וזה יכול לעזור לנו לנחש את רמת הנעכלות.

כמו שהזכרתי, במסר הקודם, הרכיבים מסודרים לפי סדר משקלם במזון. אם הרכיב ה-1 הוא עוף או כבש אנחנו יכולים להניח שמקור החלבון איכותי. מקור חלבון ממוצרי לוואי מעופות או מחיות אחרות הוא פחות איכותי אך עדיין סביר. עצמות וקמח עצמות זה פחות איכותי אבל אם סוג של דגנים מופיע כרכיב 1 זהו מקור חלבון שאינו נחשב כמתעכל אלא כתורם לעומס בפחמימות.

יש לשים לב, כי לפעמים חברות מחלקות את מקור החלבון למספר חלקים כדי לטשטש את מקומו כרכיב העיקרי אם הוא תירס לדוגמא .

במסר הבא נגלה איך לגלות את סודות התזונה עם כל המידע שגילינו.

יש לכם שאלות רמת מזון לכלב?


כתבו לי כאן למטה

לשאלות בנושא כתבו לי גם בפייסבוק

חיש חי פתרונות ושרות לכלבים וחתולים

תגובות פייסבוק:

6 Responses to "מסר 4 – מהי רמת נעכלות של מזון"

  • דפנה says:
  • פואאד says:
Leave a Comment