מה גזע הכלב המתאים לך?

אני יודעת שמרגע שהחלטתם שאתם לוקחים כלב ההתרגשות גדולה מאד אבל בבקשה , עצרו וחישבו אילו כלבים מתאימים לכם ולאורח חייכם. עליכם לקחת בחשבון מספר דברים:

אורך וסגנון חיים

לא כל הכלבים אותו הדבר כאשר אתה בא לבחור כלב עליך לזכור כי כל כלב גודל למטרה שונה (צייד, הגנה, איסוף עדרים לדוגמא) לכל כלב יש אישיות שונה, רמת פעילות שונה, ותפיסת עולם שונה. כן , כן, נשמע מוגזם אך זה אכן כך. כשאתה בוחר כלב אתה צריך לגלות מידע רב ביותר עליו כבוגר ולא להתלהב ממנו במראהו כגור לדוגמא.

אם יש כלב שאתה מתלהב ממנו זמן רב למד עליו כל מה שתוכל רשת האינטרנט מלאה מידע על סוגי הכלבים השונים. שווה להשקיע מאמץ כי הכלב יהיה חבר במשפחתך לשנים ארוכות ועליך לבחור את הכלב המתאים ביותר לך.

ברור שאם אתה מתגורר בדירה צפופה בלב תל אביב כלב ענק וקולני עלול להיות בחירה שגויה.

breed

אם אתה לא רווק שגר לבד עליך לבחור מתוך רשימת כלבים המתאימים למשפחה ראה מאמרים בנושא ותמצא טיפים רבים בנושא ולא תצטער.

ישנם כלבים כגון בורדר קולי שבאופיים הינם כלבים הזקוקים לרמת פעילות גבוהה והינם כלבים מאד אחראיים לכן הם מרגישים צורך לאסוף את ילדי המשפחה כמו שאוספים את הכבשים במרעה. דבר זה יכול להוות בעיה.

כמו כן ישנם כלבים שהם ספורטיביים באופיים ומתאימים לאנשים המעוניינים ללכת/לרוץ מידי יום עם כלב אבל פחות מתאימים לעירוניים ולאנשים פחות ספורטיביים.

לסיום בבואך לבחור גור ישנם גם כלבים מעורבים , שבמקרה שלהם קשה לדעת לאיזה גודל הם יגיעו או עם איזה תכונות אופי הם. זה חסרון אבל לא סיבה לא לאמץ גור מעורב יש לו יתרונות רבים כגון: לרוב גור מעורב הינו בריא יותר וללא בעיות גנטיות הנובעות מזיווגי קרובים, האישיות והאופי שלהם מאד מאוזנים והם נוטים לקחת את הטוב מכל הגזעים.

גודל הכלב הוא מרכיב חשוב. חשוב לדעת מה גודל ההורים אבל לא תמיד זה מתאפשר. ניתן לשער לפי מספר פרמטרים מה יהיה גודל/משקל הכלב בבגרותו.

לייעוץ נוסף אשמח לעזור בעמוד הפייסבוק של חיש חי

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני  

1-700-70-88-88

Tags: , , , , , , , ,

תגובות פייסבוק:

Leave a Comment