5 דרכים לטיפוח ונקיון הכלב

שלום לכם אוהבי כלבים,

כאן ליאורה מומחית חיש חי עם מאמר בנושא טיפוח ניקיון והיגיינה של הכלבתמונה של כלב בעל פרווה ארוכה ומלאה

בני האדם עסוקים בחיי היומיום בניקיון וטיפוח עצמי אבל מה עם הכלבים? טיפוח וניקיון זהו צורך בסיסי וחלק חשוב בלהיות הורה לכלב. כמונו בני האדם כלב זקוק לטיפוח קבוע כדי להראות ולהרגיש טוב עם עצמו.

נכון, כלבים אינם זקוקים למקלחת כל יום ועל כך עלינו להודות. אבל הם בהחלט זקוקים לטיפוח , רחצה וניקיון. שאלתם באיזה תדירות ובאיזה אופן? זה מה שאראה לכם במאמר הזה.כמובן שיש הבדלים בין גזעי הכלבים בצורך בטיפוח בגלל הבדל באורך שיער וסוג השיער, בגלל גזעים מסויימים הנוטים לבעיות אוזניים ובעיות עור ונזקקים לטיפול לעיתים קרובות יותר. מומחיות השרות של חיש חי תוכלנה לייעץ לכם  איזה טיפוח מתאים לכלב שלכם וכמובן שחשוב להשתמש בכלי הטיפוח המתאימים.

מהן הפעולות הבסיסיות ההכרחיות לטיפוח והיגיינת הכלב?
סירוק והברשת השיער
רוב הכלבים אוהבים שמברישים את פרוותם. הפעולה הזו תורמת לקשר בין ההורה לכלב ושומרת על הפרווה בריאה כל השנה ומסייעת, כמובן, במניעת פיזור שיער נושר בבית, בעיקר בעונת הנשירה. תדירות ההברשה המינימלית תלוייה בסוג שיער הכלב

יש לבחור במברשת/מסרק מתוך המגוון הקיים במחלקת היגיינה וטיפוח כגון מברשת קוצצת, מברשת קנים כפופים דו צדדית, מברשת כפפה המתאימים לכלב שלך ולפעול לפי ההמלצות:

  • כלב בעל פרווה קצרה מספיק פעם בחודש לסרקתמונה של מסרק לכלב
  • כלב בעל פרווה בינונית עלול לסבול לרסטות וקשרים מומלץ לפחות פעם בשבוע
  • כלב עם פרווה ארוכה יש לסרק/להבריש כל יום!!!

טיפול אוזניים

תמונה של כלב מתגרדכבר הזכרתי במאמר קודם שלי איך נפטרים מטפילי אוזניים? בו עסקתי בנושא כי אוזניים הם גן עדן לבקטריות וטפילי אוזניים אם לא מקפידים על ניקיונם. לרוב הכלבים מספיק שננקה להם אוזניים פעם בחודש במסגרת הרחצה.

אולם יש כלבים ,שיש להם בעיות חוזרות באוזניים, והם יזדקקו לניקיון פעמיים ביום.
. כלבים עם אוזניים נפולות או פרווה ארוכה נוטים לבעיות אוזניים, בגלל שתעלת האוזן אינה מאווררת כראוי.
ניתן להשיג תמיסה לניקוי אוזניים בחנויות הרשת ולקרא בהרחבה במאמרי איך נפטרים מטפילי אוזניים

גזיזת ציפורניים

כלבים לא אוהבים שגוזזים להם ציפורניים וגם אנחנו נמנעים לרוב מלגזוז לכלבים ציפורניים מתוך פחד שנפגע בהם או נכאיב להם
רוב הכלבים זקוקים ל"פטיקור" גזיזת ציפורניים לפחות פעם בחודש.
יש להשתמש בכלי גזיזה מתאימים קוצץ ציפורניים או מספריים מתאימות, אותן ניתן לרכוש בחנויות חיש חי ובאתר האינטרנט שלנו.תמונה של קוצץ ציפורניים לכלבגזיזת ציפורניים היא טכניקה שצריך ללמוד ויש לגשת לספרית כלבים בחיש חי תל אביב או לוטרינר שילמד אתכם איך גוזזים ציפורניים. ואם תחליטו שזה לא בשבילכם ספרית הכלבים במספרת חיש חי תל אביב תשמח לעשות זאת עבורכם.

רחצה 

לרוב, לרחוץ כלב אינה חוויה לכלב ולנו. הליכלוך והבית הרטוב מהכלב המתרוצץ אחרי אמבטיה, אינו דבר אהוב עלינו. אולם, הכל תלוי בנו ובהרגל רחצה שהרגלנו את הכלב.

רחצה של הכלב יכולה להיות חוויה חיובית אם היא נעשית בצורה נכונה.
רוב הכלבים צריכים אמבטיה פעם בחודש, אבל, גם אם נרחץ אותם פעם בשבוע, זה לא נחשב מזיק, בעיקר אם מדובר בימי הקיץ החמים או אם הםתמונה של כלב שוחה מצטרפים אלינו לטבע ולחוף הים.

אולם, לא משנה באיזו תדירות נרחץ, תמיד יש להשתמש בשמפו לכלבים ייעודי.

לעיתים אם הכלב בעל עור רגיל או פרווה מיוחדת מומלץ להשתמש בשמפו מתאים מהמגוון הקיים שמפו לפרווה לבנה, שמפו עץ התה לרגישים, שמפו רפואי ועוד

 

תספורת

כלבים ממשיכים לגדל שיער רוב חייהם.  כלבים כמו פודל או שי צו זקוקים לתספורת כל 4 שבועות !!! פעולה שמומלץ להשאיר למטפחת הכלבים המקצועית שלנו במספרת הכלבים בחיש חי תל אביב.נשירת שיער הכלב

כלבים מגזעים אחרים זקוקים לתספורת מידי 3 חודשים עד 6 חודשים תלוי בגזע.
במדינה שלנו מזג האוויר חם ואת התספורת הראשונה בשנה מומלץ לבצע בחודש מרץ זוהי הכנה טובה לקראת הקייץ. השיער צומח בריא יותר, העור נושם יותר, האזניים מאווררות והכלב מרגיש טוב יותר וחיוני לקראת האביב.

האם אתם מקפידים על 5 פעולות הניקיון והטיפוח של הכלב שלכם?
ספרו לנו כיצד ובאיזו תדירות

Tags: ,

תגובות פייסבוק:

2 Responses to "5 דרכים לטיפוח ונקיון הכלב"

  • דפנה says:
  • רונית ישעיהו בויום says:
Leave a Comment