האם קולר יעיל נגד פרעושים?

שלום לכם אוהבי הכלבים
כאן ליאורה מומחית חיש חי עם מאמר בנושא החם של הקייץ :
קולר נגד פרעושים – האם הוא יעיל לחיסול הפרעושים?תמונה של כלב מתגרד

הקייץ בפתח, עונת הים נפתחה, וגם הפרעושים כבר כאן. במוקד הטלפוני בחיש חי מתקבלות כל יום פניות לעזרה מהורים רבים לכלבים הנמצאים תחת מתקפת פרעושים וחלקם כבר מגיבים בצורת אלרגיה לפרעושים, לעקיצות שלהם ולריר שלהם. ככל שמזג האויר אצלנו מתחמם יותר וחמסינים פוקדים אותנו, הכלבים סובלים מגירודים ומעקיצות פרעושים והקיץ עוד לפנינו.

אלרגיה לעקיצות הפרעושים נפוצה מאד בחודשי הקיץ. מספיק עקיצה אחת קטנה של פרעושית והכאב גדל והאלרגיה מתפתחת וגם הזיהומים.

איך תדע שהכלב שלך אלרגי לפרעושים?

הנה כמה סימנים שיסייעו לכם לזהות אלרגיה הנובעת מפרעושים:
גרד ולעיסה של כפות הרגליים,
נשיכה של הזנב, הגב, והעכוז.
לעיתים יופיעו בליטות על עור הכלבים במיוחד סביב הצוואר או על הגב בצמוד לזנב.

נשאלתי השבוע במוקד הטלפוני :
"אם הכלב שלי גר בבית ואני יוצאת איתו רק לסיבוב צרכים האם הכלב חייב לעבור טיפול נגד פרעושים? "
התשובה היא בהחלט כן. פרעושים יכולים בקלות להגיע איתנו, בנעליים, על בגדינו וברור שעל הכלב ולקפץ בבית למצוא מקום מרווח, חם ונוח בבית ,על השטיחים, הספות, הכורסאות והרהיטים ולהתנחל אצלנו, גם אם אנחנו גרים בקומה 11.

נשאלנו מספר פעמים בשבוע האחרון לגבי קולרים נגד פרעושים מה דעתנו? האם קולרים נגד פרעושים יעילים? האם הם שוים את ההשקעה? האם הם עובדים?

איך קולרים נגד פרעושים עובדים?

ישנם סוגים רבים ושונים של קולרים נגד פרעושים. בדרך כלל, הקולרים נגד פרעושים משחררים חומר רעיל לפרעושים לאיזור הראש והצוואר של הכלב. והחומרים הכימיים חלקם נספגים לתוך העור של החיה.
ישנם קולרים שדוחים את הפרעושים כשהם רק מתקרבים לכלב וישנם קולרים שקוטלים או דוחים את הפרעושים רק לאחר שעקצו את הכלב.

האם קולרים נגד פרעושים עובדים?

קולרי פרעושים רבים יעילים ביותר באזור המקומי (ראש וצוואר), שזה בהחלט עוזר ומקל אבל רוב הפרעושים מעדיפים את החלק תחתון או האחורי של הכלב ורוב הקולרים נגד פרעושים לכלבים אינם חזקים מספיק כדי להרוג למעשה פרעושים בוגרים. הקולרים דוחים את הפרעושים הבוגרים אך אינם מחסלים אותם ולכן מומלץ קולר בנוסף לשימוש באמפולות/טיפות נגד פרעושים.

קולר סרסטו – סרסטו הוא קולר ששונה משאר הקולרים שהכרנו עד כה. לדברי היצרנית חברת באייר 97 % מהוטרינרים seresto collar טוענים שהקולר אכן מבצע את תפקידו לתקופה של 7-8 חודשים. הקולר נמכר שנה שניה בארץ ולמרות ההבטחות נתקלתי כבר במקרים שיש צורך להשתמש באמפולות בנוסף לקולר, בעיקר במקרים של מתקפת פרעושים חמורה ובאזורים מוכי פרעושים, אזורים כפריים, מדבריים או עם חורשות ופארקים שנחשבים כאזורים מועדים לפורענות בנושא הפרעושים.

קולר סולטיק מבית סולאנו– קולר חדשני ויעיל נגד פרעושים . הקולר מתאים גם לבית בו גרים בבית כלב וחתול וכך ניתן לטפל בשניהם קולר סולאנובקולר נגד פרעושים. כמו כן, קולר סולאנו מבוסס על חומרים טבעיים וכולנו מעדיפים כמה שפחות חומרים רעילים לשים על חיית המחמד האהובה שלנו.  קולר סולטיק מבית סולאנו מתאים לכלבים רגישים ועדינים והינו יעיל ומועיל לכלבים כאלה

  קולר soltick נגד פרעושים וקרציות פועל בטכנולוגיה חדשנית הנקראת SLOW RELEASE – שחרור מבוקר של החומר הפעיל המבטיח יעילות גבוהה ומרבית גם בחלקי הגוף המרוחקים מהקולר, מעניק ביטחון מלא לך, למשפחתך ולכלבך למשך שישה חודשים.
אמיטרז'- החומר הפעיל שהוכח כיעיל ועמיד ביותר נגד פרעושים וקרציות, משולב בקולר לצד שמן הפראפין, האחראי על פיזור והספגת החומר הפעיל בעור הכלב בצורה מקסימאלית ומהירה. אל החומרים מתווספים שמנים אתריים טבעיים מפרחי הגרניום והלבנדר המסייעים בדחיה של הטפילים, ניטרול ריחות לא נעימים ובישום פרוות הכלב לטיפוח מושלם!

אם הכלב שלנו מתגרד או נושך את עצמו  עלינו לעשות הכל למניעת פרעושים  והקולרים שהזכרתי יכולים בהחלט לסייע בטיפול ומניעת פרעושים.

איך אתם מטפלים נגד פרעושים? שתפו כאן למטה

שלכם

חתימה

Tags: , , , , , ,

תגובות פייסבוק:

22 Responses to "האם קולר יעיל נגד פרעושים?"

 • אודי says:
 • דפנה says:
 • רועי says:
 • ליאור says:
 • נוב דיטשי says:
 • פנינה says:
 • מעיין says:
 • בר says:
 • מירב says:
 • אייל says:
 • רגינה says:
Leave a Comment