מסר 2 – איך לקרוא את התוית

משולחנה של "ליאורה מחיש חי"

מה כתוב על התוית של המזון לכלב

במסר הקודם גילית כי יש להתאים את סוג המזון לגיל הכלב ולדרישות התזונתיות שלו. במסר זה תתחיל לגלות: מה כתוב על התוית של מזון הכלבים?
קריאת התוית תסייע לך לגלות: איך לבחור את המזון הבריא והמתאים ביותר לחיית המחמד שלך מכל ההיצע העצום הקיים בשוק? ומהו המזון הבריא ביותר לכלבך?

מהו מזון בריא ואיכותי לכלב?

זהו מזון שמכיל את הצרכים הבסיסיים שכלבים צריכים: מקור טוב של חלבון, רמת שומן מספקת, תאית ורטיבות.
כל מזון צריך לעמוד בדרישות ה-FDA רשות המזון האמריקאית וכן בדרישות AAFCO ארגון המגדיר מה יהיה כתוב על התויות של מזון הכלבים.

מה הבסיס למזון לכלב?

בממוצע כל כלב זקוק לתזונה הבנויה מ-50% ירקות, 40% בשר 10% דגנים.
כעת, אפרט את המרכיבים החשובים ביותר:

חלבון

מאז היות הכלב בעולם, הוא נהג לאכול בשר ורוב תזונתו היתה מבוססת על בשר שהיה מקור החלבון והעיקר בתזונה שלו. בנוסף, הוא קיבל מהבשר שומן ומעט פחמימות ותאית.

מדוע כלב זקוק לחלבון?

חלבון הינו הכרחי לכל הקשור לגדילה , להתפתחות ולמבנה גוף הכלב ובנוסף הם נשרפים כקלוריות והמערכת החיסונית משתמשת בהם ומאחסנת אותם כשומן.
במציאות, הכלבים לא זקוקים לחלבון, אך הם זקוקים לאבני היסוד הבונים את החלבון חומצות אמינו. חיות זקוקות ל-22 חומצות אמינו הם יכולים לייצר 12 מהם ואת השאר הם חייבים לקבל מהמזון והן הכרחיות עבורם כגון: ליאזין, מטיונין ועוד מחסור בחומצות אמינו יכול לגרום לבעיות בריאותיות חמורות.
כלב בוגר זקוק למינימום 18% חלבון נקי, גורים לעומת זאת זקוקים לפחות ל- 22% חלבון. כלבי עבודה זקוקים למינימום 25% חלבון נקי.

שומן

כל הכלבים זקוקים לשומן וכמותו תלוייה ברמת הפעילות של הכלב.
תמיד כשמדברים על שומן, הגישה שלילית אך שומן נחוץ בתזונה של החיות בכלל והכלבים בפרט.
שומן הינו ריכוז של אנרגיה. ביחידת משקל נמצא פי 2 ורבע אנרגיה מאשר בחלבון או בפחמימות. שומן יכול להיווצר בגוף וחומצות שומן נוצרות גם מתזונה של פחמימות וחלבון.

למה כלב זקוק לשומן?

לשומן תפקידים רבים: לספק אנרגיה לתרום לטעימות לעזור ביצירת המזון והיות נשא לויטמינים. הסוג וכמות השומן במזון חשובה מאד מכיון שהיא יכולה להשפיע על טעימות המזון , היכולת לבצע עבודה, מצב הפרווה ועל איבוד השומן בגוף.
מקורות השומן יכולים להיות שומן עוף, שומן דגים, ושומן צמחי. שומן מדגים אם נצרך בכמות רבה יכול לגרום למחסור בויטמין E . שומן קוקוס לא מתעכל כלל – בשומנים אלו לא משתמשים לרוב. רוב השומנים הקיימים במזונות כלבים הם בסביבות 90% נעכלות.

פחמימות

בקבוצה זו נכללים כל המרכיבים המייצרים סוכר. פחמימות נוצרות מסוכרוז, לקטוז ופרוקטוז. פחמימות מורכבות מחוזקות בינהן על ידי קשרים שעלולים להקשות על יכולת העיכול הכלב.

תאית / סיבים תזונתיים

כלבים זקוקים שכ-4% מתזונתם תהיה מורכבת מסיבים תזונתיים/תאית. הסיבים התזונתיים מסייעים לעיכול בריא ותקין וקליטה של חומרי המזון למערכות השונות בגוף.

מבולבלים?? הדבר הכי טוב זה להמתין למסר הבא בו תגלו איך הדבר בא לידי ביטוי בתוית ואיך להבין אותה

יש לכם שאלות בנושא איך לקרא את התוית?

כתבו לי כאן למטה

לשאלות בנושא כתבו לי גם בפייסבוק

חיש חי פתרונות ושרות לכלבים וחתולים

ליאורה מחיש חי

תגובות פייסבוק:

4 Responses to "מסר 2 – איך לקרוא את התוית"

  • שטרנברג ריטה says:
  • אריקה says:
Leave a Comment