להורי כלבים שרוצים לדעת איך לגדל כלב בריא ומאושר שיאריך שנים ויבקר פחות ככל האפשר אצל הרופא הוטרינר על ידי תזונה נכונה ומתאימה לו, משחקים להנאה,חטיפים ופינוקים

7 דרכים להרגיע כלב מתגרד

2200

שלום לכם אוהבי כלבים

כאן ליאורה מומחית חיש חי בפוסט חדש בנושא אלרגיה בקייץ.
חלק מהשאלות המרכזיות עליהם אני נשאלת מידי קיץ הן השאלות הנוגעות לאלרגיה. והיום אעסוק בשאלה

מה גורם לכלב שלך להתגרד וללקק את כפות רגליו באובססיביות?

 

רוב הסיכויים הם שמדובר באלרגיה. אבל אלרגיה למה?
יכולות להיות סיבות רבות לאלרגיה:

 • אלרגיה למזון,
 • אלרגיה לקרדית האבק,
 • אלרגיה לפרחים,
 • אלרגיה לחומרי ניקוי,
 • אלרגיה לפרעושים
 • אלרגיה לדשא

ועוד אלף אלרגניים לפחות.
כבר דיברתי בעבר על האלרגיה שבאה לידי ביטוי באף מנוזל,עיניים דומעות ואצל רבים בבעיות עור ובליקוק עצמי דבר שמתסכל אותי אישית מאד ואני בטוחה שכמוני אוהבי כלבים רבים.

מה לעשות עם הסימפטומים של האלרגיה של הכלב?

איך מפסיקים את הגירוד וליקוק כפות הרגליים האינסופי?

ראשית, עלינו להבין שאם יש לנו כלב הסובל מאלרגיות, הסימפטומים ילוו  אותו כל חייו, אך לא להיכנס ללחץ, יש מה לעשות,  אנחנו נוכל להשפיע על תדירות הופעת הסימפטומים וחומרתם.

טיפול קבוע נכון ומתאים נגד פרעושים-עליכם לטפל באופן קבוע בכלב ובסביבתו נגד פרעושים. אם הכלב עם פצעים ובעיות בעור ואתם לא יכולים/רוצים להשתמש בתרסיסים, שיכאיבו לו ,ניתן להשתמש בתרסיס טבעי עם שמן עץ ארז,שידוע שדוחה פרעושים. חובה, חובה, חובה לטפל בסביבת הכלב ומרבצו כמו שהסברתי במדריך המלא ללוחמה בפרעושים.

טרם נרשמת להדרכה החינמית?
מלאו שם ומייל וההדרכה תגיע אליכם במייל

רחצה קבועה – יש לרחוץ באופן קבוע את רגלי הכלב כשהוא בא מבחוץ, ואת כל גוף הכלב פעם בשבוע. מניסיון של פיצית הכלבה של חברתי סיגל, רחצה בשמפו המבוסס על שיבולת שועל פעם בשבוע במהלך הקייץ משפר את הסימפטומים על העור כמו גם ניקוי רגלי הכלב במגבת לחה בחזרה מטיול בחוץ מקטין את תופעת ליקוק וגירוד של כפות הרגליים.


מזון פחות מעורר אלרגיה
 
– מומלץ להאכיל את הכלב במזון איכותי על בסיס דגים ותפוחי אדמה כמו בוש , סיבאו ועוד אשר הוכיחו את עצמם כמקטינים את הגירודים והליקוקים של הכלב. ניתן גם לנסות להאכיל במזון ללא דגנים.

זכרו עם זאת, כי כל כלב מגיב  בצורה שונה למזון שונה, מומלץ לנסות מזונות שונים על בסיס דגים , אם במזון הראשון שניסיתם אין שיפור, כי אין מזון אחד שהוא היחיד שמתאים.
להשתדל להימנע ממזון עם צבעי מאכל מלאכותיים, טעמים וחומרים משמרים.
כאשר אתם בודקים השפעה של המזון, תנו לכלב חודש להתנסות במזון ותראו את ההשפעה. ואם לא נראה לכם שהמזון הועיל ושינה משהו בתגובת הכלב -החליפו לסוג אחר, עד שתראו מזון שהכלב מגיב עם הכי פחות סימפטומים של אלרגיה.

boschfishboschnograin

אנטי היסטמינים – ניתן לתת לכלב בנדריל תרופה אנטי היסטמינית ידועה מבית ג'ונסון אנד ג'ונסון לפי מינון מומלץ מוטרינר 2 מ"ג ל ל-1 ק"ג משקל גוף כלב.
אם תרצו אנטי היסטמינים טבעיים ניתן לתת ויטמין C להפחת הגירודים 100 מ"ג ויטמין C ל-5 ק"ג משקל גוף כלב. פעמיים ביום

תוספת חומצות שומן כמו אומגה 3 כשהמינון המומלץ הוא 1000 מ"ג ל-5 ק"ג משקל כלב ליום. ניתן להשיג את חומצות השומן מכף פשתן  טחון ליום לכלב במשקל 25 ק"ג, שמוסיפים אותו למזון.

פרוביוטיקה – בשנים האחרונות ישנה עלייה בשימוש בפרוביוטיקה בכלבים הסובלים מאלרגיות. את ההשפעה לא רואים מיידית אבל אלו הן בקטריות מועילות הממלאות תפקיד באיזון המערכת החיסונית. את השינוי מתחילים לראות אחרי שימוש של חודש ימים המינון הוא 1/4 כמוסה של lactobcillus לכלב במשקל 5 ק"גפעמיים ביום.
את המרכיבים הללו ניתן למצוא גם בפמינה של ד"ר אלטמן

קולסטרום-מוצר חדשני שנכנס בארה"ב לשימוש רב כמרכיב לאלרגיות. מחקרים הראו שהרכיב הזה שמגיע מחלב בקר ,מסייע בהפחתת הסימפטומים של האלרגיה.
קולוסטרום ידוע כעשיר בחומרים, שתורמים להתפתחות מערכות שונות בגוף, כגון המערכת החיסונית ומערכת העיכול. הקולוסטרום סמיך יותר מחלב רגיל, בעל גוון צהבהב מעט ועשיר בנוגדנים ובחומרים תזונתיים הנחוצים לוולד בימיו הראשונים. במשק הבקר המודרני מועבר הקולוסטרום, הנחלב מפרות, לעגלים שזה עתה נולדו, על אף שהם מגודלים בנפרד מאמהותיהם ואינו משמש לצריכת בני-אדם. על פי רוב נחשב קולוסטרום שנחלב מפרות כלא ראוי למאכל אדם, אם כי יש המשתמשים בו כתוסף מזון ומייחסים לו סגולות בריאותיות בהתמודדות עם מחלות מסוימות. את הקולסטרום כתוסף קשה למצוא בארץ מצאתי רק חברה אחת שמוכרת אותו פרסט פוד קולסטרום

בחו"ל ישנם תוספי תזונה לכלבים המכילים כבר קולסטרום בתוכם אבל בארץ עדיין לא מצאתי שניתן להשיג אותם.

המידע נאסף ממקורות שונים והמלצות של וטרינרים שונים ברחבי העולם.
מומלץ בכל מקרה להתייעץ עם הוטרינר לפני לקיחת תרופות ותוספים !!!

 

לסיכום הכי חשוב זה לא להתייאש ולהיות עקבי בניסיונות למצוא אלו דברים מקלים על האלרגיה של הכלב שלך.

איך אתם מקלים על האלרגיה של הכלב שלכם?

 

Tags: , , , ,

תגובות פייסבוק:

9 Responses to "7 דרכים להרגיע כלב מתגרד"

 • דוד חתוכה says:
 • יאנג says:
 • דוד says:
 • אלה says:
 • לימור says:
Leave a Comment