להורי כלבים שרוצים לדעת איך לגדל כלב בריא ומאושר שיאריך שנים ויבקר פחות ככל האפשר אצל הרופא הוטרינר על ידי תזונה נכונה ומתאימה לו, משחקים להנאה,חטיפים ופינוקים

לכלב יש חום מה עושים?

לאחרונה בשל הקור והחורף הקשה יחסית, נשאלתי רבות על חום בכלבים ותיכף אסביר ,אולם אין במידע זה להחליף את הביקור אצל הוטרינר אלא לתת לנו את הידע איך מזהים שלכלב יש חום? למה צריך לשם לב? מה הסכנות בחום? איך מטופל כלב שחווה חום? ואיך חוזרים לשגרה לאחר חום?. doghom

נתחיל בהבנת התופעה הקרויה חום בכלבים אז קדימה לעבודה. חום זו תופעה שמצביעה על זיהום או בעיה פנימית של הכלב.

מהם הסימנים שלכלב יש חום ?

חום הוא לרוב מצביע על נוכחות של דלקת. זה טוב שיש טמפרטורה גבוהה בגלל שזה מאט את התפתחות החיידקים. החשש הוא שהכלב יפסיק לשתות ויתייבש. לכן חשוב להקפיד לתת מים טריים ולעודד את הכלב לשתות. אם הכלב מתעקש לא לשתות ועדיין יש לו חום אחרי 24 שעות יש לפנות לוטרינר.

למה צריך לשם לב?

*אוזני הכלב אם הן חמות

* העיניים שלו מבריקות ומזוגגות

* הכלב מתנשף קשות.

* הכלב בדיכאון

*הכלב מנסה למצוא מקום קריר לשכב בו ונצמד לפתחי המזגן/האיוורור

* דופק גבוה והתנשמויות תכופות

למה יש חום לכלבים?

הסיבה הנפוצה ביותר לחום בקרב כלבים הם חיידקים או זיהומים נגיפיים (ויראליים) כגון: כלבלבת, דלקת כבד, דלקות עור, זיהומים בדרכי הנשימה, מכת חום, ועוד רבים שקצרה היריעה מלמנות אותם.

מהם הטיפולים הקונבנציונלים הנפוצים?

כלב שסובל מחום עובר בדיקות דם, תרביות שתן, אולטראסאונד, צילומים כדי לגלות מה הסיבה לחום. אם חושדים שמדובר בזיהום נותנים אנטיביוטיקה לעיתים מחברים לעירוי נוזלים אם הכלב אינו שותה או אוכל כדי שלא יתייבש.

הטיפול הקריטי ביותר לכלב במידה והוא אינו אוכל ושותה במקרים כאלה הוא זקוק להשגחה וטרינרית צמודה.

תרופות טבעיות שיכולות לסייע לכלב עם חום

ברור שהדבר צריך להעשות בהדרכת וטרינר המתמחה בפתרונות טבעיים לכלבים. רוב הצמחים שיוזכרו כאן מטרתם לגרום להזעה ולכן חובה שלכלב יהיו מים בהישג פה ושישתה הרבה. הצמחים גורמים להוצאת הרעלים מהגוף , אותם רעלים שגורמים לכלב לחלות ומונעים מהכלב לחוות חום גבוה מדי. אפילו אם הריפוי הושג והחום ירד. צמחים כמו : סמבוסק, רוזמרין ועוד צמחים מעודדי זיעה. כמובן שיש גם לתמוך במערכת החיסונית עם אכינצאה , ליקוריץ, קמומיל ועוד.

מה עושים לאחר ירידת החום?

1. כמו שהוזכר למעלה אם הכלב מתייבש יש לקחת אותו לוטרינר לקבלת נוזלים. זה לא יכול להעשות בבית. ברגע שהכלב מקבל נוזלים ויכול לאכול ולשתות בכוחות עצמו תוכלו להתחיל להאכיל אותו בכמויות קטנות לעיתים קרובות במהלך היום

2.מומלץ לתת חטיפים מיוחדים כשהוא מראה סימנים של שיפור כדי לעודד את מצב הרוח שלו. אולם אין לתת לו חטיפים שמנים אלא חטיפים איכותיים פריכים ובטעם שאהוב על הכלב שלך.

3. בהדרגה יש להתחיל לחזור לפעילות הגופנית. בהתחלה יש לחזור להליכות קצרות עד שהכלב חוזר לעצמו ואז לחזור לשיגרת הפעילות הספורטיבית שלו טרום המחלה.

4. שימו לב למזון שאתם מאכילים את הכלב שלכם, קראו את התוויות והתייעצו עם מומחיות שירות הלקוחות בחנויות המחמד המתמחות. ישנם מזונות מסחריים רבים שיכולים להתאים לדרישות התזונתיות של הכלב שלך ומכילים עוף כמרכיב ראשון ומעט דגנים. מזון איכותי מחזק את המערכת החיסונית ומגן עליה.

5. מסאג' לכלב הוא דבר טוב גם במחלה וגם בזמנים טובים לשיפור הקשר עם הכלב ולחיזוק המערכת החיסונית באופן טבעי.

לסיום, זכרו חום יכול להיות סימפטום לבעיה רפואית לכן התייעצו עם הוטרינר אם אתם מאמינים שהכלב שלכם סובל מאיזשהי בעיה רפואית וכמו שאומרים באנגלית IT IS BETTER TO BE SAFE THEN SORRY.

האם גם אתם חויתם חום לכלב שלכם? מה היו הסימנים שחויתם ואיך הגבתם? שתפו וספרו והאם המידע שריכזתי כאן ייסייע לשלוות הנפש שלכם בעתיד שלא נצטרך?….

מקוה שעזרתי בריאות לכולנו

ליאורה מחיש חי
מומחית לגידול חיית מחמד בריאה ומאושרת

 

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני  

1-700-70-88-88

Tags: , ,

תגובות פייסבוק:

4 Responses to "לכלב יש חום מה עושים?"

  • חן says:
  • מוניה says:
  • מוניה says:
Leave a Comment