איך להגן על הכלב מעקיצות זבובים באופן טבעי ובטוח

שלום לכם אוהבי הכלבים,

"עוד מאמר משולחנה של ליאורה מומחית חיש חי והפעם בנושא "עוקץ במיוחד :
איך למנוע מהכלב לסבול ממתקפות הזבובים?
אל תתנו לכלב היקר שלך להפוך לקרבן של מתקפת זבובים. חשיפת כלב לאזורים שורצי זבובים הופכת אותו לפגיע לזיהומים ופצעים בעור. הרחקת זבובים מהכלב שלך היא חיונית על מנת לעזור לו להישאר בריא ומאושר.

מה הסכנות במתקפת זבוביםתמונה של כלב מתגרד?
זבובים הם יותר מיצורים קטנים ומעצבנים. הם יכולים להוות סיכון בריאותי של ממש לכלב שלך. זבובים תוקפים בדרך כלל את האוזניים והפנים של הכלב שלך  כי אלו המקומות שבו הוא פחות מסוגל להגן על עצמו מפני העקיצות כואבות. ברגע שהעור פצוע הוא מושך אפילו יותר זבובים שמגיעים למצוץ דם והם גורמים לגירוי נוסף בעור ולדלקות. גם אם הכלב שלך לא אלרגי לעקיצות , זבובים עשויים להשתמש בפצעים בעור  כדי להטיל את הביצים שלהם שבוקעות מאוחר יותר לרימות ויוצרות קרקע פורה לזיהום.

אז, איך מטפלים ונמנעים מזבובים על הכלב?

הטיפול,כמו שאני תמיד מסבירה, נעשה בשתי חזיתות: הטיפול בסביבת הכלב והטיפול בכלב

טיפול בסביבה נגד זבובים

טיפול סביבתי נגד זבוביםדבר ראשון יש להפוך את הסביבה לסביבה נקייה שאינה מושכת זבובים. זבובים פעילים יותר בשעות היום ובעיקר בחום גבוה, כדאי לשמור על הכלב בתוך הבית במהלך היום, במהלך הימים החמים לפחות יולי אוגוסט שאז שיא החום ועונת הזבובים. אם הכלב שלך הוא כלב שמירה וחי בחצר , יש  לשמור על החצר שלך נקייה ללא כל שאריות מזון או זבל שמושכים את הזבובים. יש לשטוף את צלחת האוכל של הכלב אחרי כל ארוחה וכמובן לפנות את הצואה  שלו מספר פעמים ביום. שאריות מזון וצואה אהובים מאד על זבובים ולכן, יש להימנע מהם. 

ישנה עוד שיטה ידידותית לסביבה ולכלב שלך, שלא ברור לי איך היא עובדת אבל עם תוצאות לא מתווכחים… אם תולים שקיות ניילון שקופה כמובן, מלאה במים ושמים בתוכה  2-3 מטבעות זה גורם לזבובים להתרחק מהמקום..

טיפול מונע זבובים בכלב

תזונה בריאה – כמו שאני תמיד אומרת יש לדאוג לתזונה ברמת סופר פרימיום איכותית ומאוזנת. כלבים בריאים פחות מושכים לזבובים מאשר חלשים וחולים. אם הכלב שלך אוכל אוכל מזין ובריא והעור שלו בריא והמערכת החיסונית שלו חזקה הוא יוכל להתמודד ביתר קלות עם הזבובים והם מצידם יעדיפו להטפל למישהו שהגוף שלו חולה וחלש. רוצים לדעת עוד על תונה בריאה הירשמו לקבלת המדריך לתזונה נכונה הקישור כאן

אם הכלב שלך במצב של חולשה יש לספק מולטי ויטמין ולחזק אותו כדי שיוכל להתמודד עם מתקפת הזבובים ולא להיחלש עוד יותר ולהגיע למצב של דלקות עור חוזרות וזיהומים.

שמנים אתריים רוב המוצרים המסחריים הנמכרים  נגד זבובים מזיקים לכלב שלך בדיוק כפי שהם לזבובים, ניתן להכין תרסיס באמצעות שמנים אתריים כדי להגן על הכלב שלך .יש שמנים אתריים מסוימים שדוחים זבובים באופן טבעי: גרניום, לבנדר, רוזמרין, לימון ומנטה.גרניום לימוני (2) copy שמנים אתריים אלו ידועים ביכולת שלהם לדחות זבובים באופן טבעי. השימוש בשמנים אתריים אינו מתבצע באופן ישיר אלא משתמשים בשמנים האתריים ליצירת תרסיס.
יש לדלל 5 עד 10 טיפות של שמן האתרי המועדף עליך לתוך בקבוק תרסיס של 30 מיליליטר של מים מזוקקים ולנער את הבקבוק היטב לפני השימוש. 
יש להימנע מלרסס את הכלב שלך ישירות באזור העיניים, האף או הפה. באזורים האלה מומלץ להשתמש באמצעות מקלון לניקוי אוזניים או צמר גפן כדי להחדיר את החומר שבתרסיס לעור.


חומץ תפוחים – 
חומץ תפוחים יכול לסייע לקרב שלך נגד זבובים. חומץ תפוחים הוא דוחה זבוב טבעי שאתה יכול חומץומיםלהשתמש על גוף הכלב שלך או להוסיף למזון והמים שלו. אבל הפתרון הטוב ביותר הוא לדלל חומץ תפוחים עם מים 1: 1 בבקבוק תרסיס ולרסס באיזור האוזניים והפנים. ברור שיש להזהר באיזור העיניים למניעת צריבה.

יש לכם פתרונות מקוריים מניסיונכם?
שתפו כאן למטה ואל תשכחו לשתף חברים במאמר
כדי שגם הם יידעו איך להקל על הכלב

לקייץ נקי מזבובים
חתימה

Tags: , , , , , , , , ,

תגובות פייסבוק:

2 Responses to "איך להגן על הכלב מעקיצות זבובים באופן טבעי ובטוח"

Leave a Comment