מאמר 1 בסדרה איך לשפר את בריאות הכלב שלך ולהאריך את חייו

שלום לכם,

תוספי תזונה לכלבכאן ליאורה מחיש חי, המומחית שלכם לגידול חיית מחמד בריאה מאושרת  ומאריכת שנים, פעמים רבות אני נשאלת האם חיית המחמד שלי זקוקה לתוספי מזון?

זוהי שאלה מצויינת, שהתשובה שלי במהלך השנים היתה כל עוד חיית המחמד אוכלת מזון יבש איכותי וברמה גבוהה אז אין צורך בתוספי תזונה.
אולם עם השנים דעתי השתנתה. גיליתי שאפילו עם המזונות היבשים האיכותיים עדיין חיית המחמד מגיעה למצבים של משקל עודף, סוכרת, דלקות פרקים, בעיות בדרכי השתן,סרטן ועוד צרות אחרות.

ומכיוון שהמטרה שלנו למנוע את המחלות הכנתי עבורכם סדרה של מאמרים בנושא כדי שתדעו איך לשפר את איכות החיים של החברים הטובים שלכם ואיך למנוע מהם סבל ולהאריך את החיים שלהם

נתחיל ב 7 הסימנים שחיית המחמד זקוקה לתוספי מזון:

1. גירוד כרוני כאשר חיית המחמד מראה סימנים אלו סביר להניח שהיא סובלת מאלרגיה. תוספי מזון עם חומצות שומן ואנטיאוקסידנטים יכולות להפחית את התגובה הדלקתית של העור כלומר פחות גירוד ופציעה

תמונה של כלב מתגרד

2. דלקות חוזרות של אוזניים. הסיבה העיקרית לדלקות אוזניים הם אלרגיות. תוסף מזון שמקטין את סימני האלרגיה הוא חומצות  שומןאנטיאוקסידנטים ופרוביוטיקה שיכולות לעזור במצבים כאלו.

3. לעיסת כפות הרגליים , נשירת שיער מוגברת וריח גוף. חיית מחמד מסריחה זה סימן גדול שיש לה בעייה בריאותית שתוסף מזון יכל להקל עליה. זה יכול לנבוע מאלרגיה למזון, אלרגייה מהנשימה, וזיהום בעור עם חיידיקים. תוסף המכיל חומצות שומן , פרוביוטיקה ואנטיאוקסידנטים יכולים לצמצם את הריח.

4.תופעה חוזרת ונשנת של שלשולים והקאות במקרה זה מדובר על חיית מחמד שמתקשה לעכל רכיבים מסויימים או סובלת ממחלה מסויימת בה המעיים הופכים להיות מודלקים בקלות. במקרה כזה הבקטריה המועילה למצב היא פריביוטיקה. שמקטינה את החומרה והתדירות של קלקול קיבה

תמונה של כלב קשור עם רצועה5. צליעה, חולשה, תנועתיות נוקשה, במיוחד אחרי התרוממות מהרצפה. הסיבה העיקרית לסימנים אלו נובעת מבעיות פרקים, ארטריטיס, שמגיע בגיל הביניים ולחיות מבוגרות. תוסף עם גלוקוזומין וכונדרטין, MSM וחומצות שומן יכולות להקל על הכאב והדלקת.

6. ירידה בתיפקודים וזמני שינה ארוכים -רואים זאת בקרב חיות מבוגרות שסובלות מכאבי פרקים וחוסר נוכחות מארטריטיס. זקנה אין משמעה חוסר פעילות אות חוסר תקשורת עם הסביבה. תוסף המיועד לסובלים מארטריטיס יכול לגרום לחיית המחמד להרגיש טוב יותר ופחות ירודה.

7. יותר מדי ביקורים אצל הוטרינר. אם חיית המחמד שלך חולה לעיתים קרובות אז עליך להסתכל מה היא אוכלת ולעשות כמיטב יוכלתך למנוע מחלות. תוספים עם רכיבים שיכולים לחזק את , המערכת החיסונית בפני המחלות,

.

זיהיתם סימן מהסימנים שהזכרתי?
הכלב שלכם צריך שיפור בבריאות!!!

איך עושים זאת? נותנים לו בנוסף לתזונה נכונה תוספי תזונה .
על סוגי התוספים ותפקידם על כך במאמר הבא בסדרה "איך לשמר ולשפר את בריאות הכלב שלך ולהאריך את חייו "
חתימה2

Tags: , , , , , , , , ,

תגובות פייסבוק:

4 Responses to "מאמר 1 בסדרה איך לשפר את בריאות הכלב שלך ולהאריך את חייו"

  • משה לוי says:
  • סיגל says:
Leave a Comment