להורי כלבים שרוצים לדעת איך לגדל כלב בריא ומאושר שיאריך שנים ויבקר פחות ככל האפשר אצל הרופא הוטרינר על ידי תזונה נכונה ומתאימה לו, משחקים להנאה,חטיפים ופינוקים

קניידלאך, מצות ומזון כשר לפסח לכלב?

שלום לכם אוהבי כלבים וחג פסח שמח וכשר!

כאן ליאורה מחיש חי , והיום נעסוק בשני נושאים חשובים הנוגעים בחג הפסח ומשמעותו לגבי כלבים: מזון כשר לפסח והשפעת ארוחות החג על הכלבים.

  חג הפסח והכלבים?

רבים מלקוחותינו שומרי המסורת פונים אלי ושואלים אותי האם אנחנו מתאכזרים לכלב בזה שאנחנו מכריחים אותו לאכול מזון כשר לפסח?
איך הוא יתרגל עד שהרגלנו אותו לאוכל מסוים במשך כל כך הרבה זמן פתאום להתחיל לשבוע לעשות לו שינויים?איך הקיבה תגיב? את תמיד אומרת צריך להרגיל בהדרגה?
אכן חברים סוגיות מעניינות וראויות לדיון.

האם כלבים צריכים לאכול מזון כשר בפסח?

יש בעלי כלבים שומרי מסורת בקרבנו שרוצים שהבית יתאים לכלבים – והכלבים יתאימו למסורת. הבית צריך להיות כשר לפסח "ולא ייראה בו חמץ", ולכן, גם הכלבים מחוייבים, לפי ההלכה ,לאכול מזון  לכלב כשר לפסח ,כלומר, שאינו מכיל חמץ.
כיום, רוב המזונות לכלבים מכילים דגנים ותירס שנחשבים כחמץ ולכן אסורים בפסח! למי ששומר פסח כשר,כמובן.

 היכן נמצא מזון כשר לפסח לכלב?

ניתן להשיג בחנויות מזון כשר לפסח .  המזון המוגדר "כשר לפסח" הוא למעשה מזון נטול חמץ, שאינו מכיל חיטה או דגנים למיניהם, האסורים בחג הפסח. אולם לא נמצא רב שיגיד כי המזון כשר לפסח אלא רק יאמר כי המזון נטול חמץ.  אם הכלב שלכם רגיל למזון ברמה גבוהה עדיף להשאיר אותו ברמת המזון לה התרגל ולהאכיל אותו במזון ללא דגנים כגון בוש הוליסטי.

אם הכלב רגיל למזון ברמה רגילה ניתן לתת לו מזון כמו בונזו שאינו מכיל חמץ לתקופת חג הפסח.

מה עם שאריות לכלב משולחן ארוחות חג הפסח ?

מנקודת מבט הכלב תקופת הפסח היא ממש לא תקופה אכזרית ,נהפוך הוא! היא תקופה נהדרת.  דמיינו בעיניכם, ערב ליל הסדר, כולם מסובים סביב השולחן, והכלב מסתובב שמח כולם מלטפים אותו, הוא מתבונן בארוחה המתנהלת וכל אורח שאינו מורגל בהרגלי החינוך שלנו נותן לכלב שלנו טעימות:  קציצה טעימה , חתיכת בשר..
הכלב נהנה מהשאריות מהשולחן ובשבילו זה הדבר הכי נהדר !!! ומנקודת המבט שלכם, לא יקרה כלום אם במהלך שבוע הוא יקבל מידי פעם מזון מהבית ,מזון אנושי. ברור שבעקבות המאמר אילו מזונות אנושיים עלולים להיות מזיקים לכלבים , אנחנו יודעים מה מותר ובעיקר מה אסור לתת לכלב משולחן החג

האם מצות זה טוב לכלב?

בהמשך לשאלה  לגבי שאריות משולחן ארוחת החג נשאלת השאלה מה עם לתת לכלב מצות? מצות זה דבר מאוד מאוד לא רצוי לכלבים הוא פשוט יוצר יציקה בקיבה. יש אנשים שמכירים את זה מעצמם, אז גם ככה לכלבים . כלבים רבים מוצאים את עצמם בסיום חג הפסח מבקרים אצל הוטרינר. עקב סתימות ובעיות בקיבה.

לכן מראש מצות זה מחוץ לתפריט מזון לכלב בפסח  ושיהיה לכם חג שמח מקווה שעזרתי.

כתבו לי כאן למטה בפוסט
איך הכלב שלכם אוהב את הפסח ?ואם הוא גונב את האפיקומן?

ליאורה מחיש חי
מומחית לגידול חיית מחמד בריאה ומאושרת

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני  

1-700-70-88-88

Tags: , , ,

תגובות פייסבוק:

2 Responses to "קניידלאך, מצות ומזון כשר לפסח לכלב?"

  • ליבי says:
Leave a Comment