מסר 3 – איך להבין את התוית

 משולחנה של "ליאורה מחיש חי"
gng במסרים הקודמים גילית איך להתאים את המזון לפי גיל הכלב או דרישותיו התזונתיות והכרת את המרכיבים השונים שחובה שיהיו במזון לכלב לפי צרכיו הבסיסיים למען שמירה על בריאותו וגדילתו עד שיבה טובה ועם ביקורים מעטים אצל הוטרינר (לחיסונים כמובן!).
במסר זה אגלה לכם:

איך לקרוא ולהבין את התוית שעל מזון הכלבים?


רכיבי מזון לכלב 
 ingridients:

יש לקרא את רשימת רכיבי המזון וללמוד ממנה. מתוך קריאת התוית ומומלץ לקרא באנגלית למי שיכול (כי זה בטוח יותר קרוב למציאות, מאשר התרגום של היבואן) זוהי דרך טובה לקבוע את רכיבי המזון ואיכותו.

סוג הרכיבים ומיקומם
המרכיב הראשון במזון כלבים צריך להיות בשר.
עדיף להימנע ממזון המכיל מוצרי לוואי של תעשיית הבשר, שהם שאריות שאינם מועילים לבני האדם למאכל, כגון: עור,נוצות, עיניים, רגליים .
יש להיזהר מרכיבי מזון כלליים כגון: חיות animal  בשר meat  שהן מילים כלליות בניגוד לעוף, כבש, ברווז וכדומה.
הרכיבים רשומים בסדר יורד של משקלם במזון.
אולם, אם הרכיב המופיע ברשימה, כמקור החלבון לדוגמא, הוא בצורתו הטבעית כבש, והרי הכבש, כמו כל גוף חי,  מכיל כ-80% נוזלים, כך שבתהליך הבישול של המזון נותר לנו רק 20% בשר בפועל.

לעומת זאת אם כתוב רכיב
lamb meal מדובר על כבש שנשקל לאחר הוצאת הנוזלים וכך אנו מרוויחים יותר בשר ויותר חלבון לכלב שלנו. וכנ"ל לכל שאר הרכיבים במזון.

למה הדבר דומה? 
את האוכל שיוצרים לכלבים מבשלים, דמיינו ארוחה שאתם שמים בתוכה רכיבים שונים: 1 ק"ג בשר כבש, 1/2 ק"ג אורז, 400 גרם תפוחי אדמה, ועוד דברים רבים.

הרעיון הוא שאם הרכיב במזון הוא "כבש חי=כלומר בצורתו הטבעית" ששוקל 1 ק"ג אז תרומתו למזון היא רק 20% ממשקלו כלומר 200 גרם כי כשהוא עובר תהליך בישול זה מה שנשאר בפועל בסיר כי הרוב נוזלים שמתאדים ונעלמים מהמזון. לעומת בשר כבש, שיובש שהכנסנו לסיר 1/2 קג וזה נראה לכאורה מעט אבל בפועל בסיר זה 500 גרם שנשאר (כי כבר יצאו ממנו הנוזלים) לעומת ה-200 גרם שנשארו מ"הכבש החי".

לכן, מומלץ להתבונן ולבדוק איזה מקור חלבון מן החי מדובר, ולא רק מיקומו בסדר הרכיבים

סך הרכיבים במזון לכלב-יש לשים לב, גם לסך הכל המצטבר ברשימה של הרכיבים. לדוגמא: סך של סוגי התירס למשל או מקורות החלבון. אם לדוגמא רכיב 1 הוא תירס אבל 3 הרכיבים הבאים הינם חלבון מן החי, אכן המזון מכיל יותר חלבון מהחי מאשר תירס.


תכולה תזונתית
Guaranteed Analysis

כמו שהזכרתי למעלה ובמסר הקודם, בתוית יש לכלול מינימום חלבון, מינימום שומן, מקסימום תאית, מקסימום רטיבות בהתאם לסוג המזון, לפי צרכי הכלב.
שימו לב! אין כאן התייחסות לאיכות ולמקורו של הרכיב לדוגמא בציון אחוז החלבון אין מציינים את איכותו ומקורו אלא רק את כמותו הכללית במזון.
יש לכם שאלות בנושא רכיבי המזון לכלבים?
כתבו לי כאן למטה או
.

תגובות פייסבוק:

2 Responses to "מסר 3 – איך להבין את התוית"

Leave a Comment