האם הכלב שלך מעשן פסיבי

כלבסיגריה

שלום לכם אוהבי הכלבים
כאן ליאורה מחיש חי, והיום עם מאמר בנושא בריאות הכלב, לכבוד יום ללא עישון שחל ב-31 במאי

מה הסכנות מעישון פסיבי לכלב שלך?

כולם מדברים על הסכנות בעישון, ויש כבר מספיק מידע מחקרי מצטבר על הסכנות בעישון הפסיבי . ישנם מעשנים רבים שנמנעים מלעשן ליד ילדיהם מתוך הבנת הנזק המצטבר, שיכול 

להגרם לילדים ומה עם חיית המחמד שלך? האם היא לא ראוייה לאותה התחשבות ויחס? האם אי פעם עצרתם וחשבתם איך אתם מעשנים באופן טבעי ליד הכלב שלכם? האם ידעתם שאתם עלולים לגרום לכלב שלכם לבעיות בריאותיות חמורות?

מה הסכנות בעישון פסיבי לכלב? 

מי שמעשן יודע שהעישון פוגע בדרכי הנשימה שלך וגם הכלב שלך נפגע באותה הדרך. הראות של הכלב קטנות הרבה יותר מהראות שלנו, בני האדם, כך שאין צורך בכמות גדולה של עשן כדי לזהם את הראות הקטנות שלו. . ישנם גזעים מסויימים של כלבים כמו פאג ,לדוגמא, שגם ככה יש להם דרכי נשימה חסומים ומוגבלים, אז שערו לעצמכם ,מה יגרום להם עישון פסיבי.
גזעים של כלבים בעלי אף ארוך כמו קולי, אפגני, ועוד, נמצאים בסיכון גבוה לסרטן באף. וכלבים קצרי אף  כמו בולדוג, פאג  שי צו  וכדומה נמצאים בסיכון גבוה לסרטן ראות. ישנו חשד שההבדלים בין הגזעים וסוגי הסרטן קשורים למבנה הכלב, שבמקרה של אף ארוך הגרגרים שוקעים באף ולכן מתפתח שם סרטן, לעומת "קצרי האף", שהגרגרים מצליחים לחדור לראות..

כלבים יכולים לפתח ברונכיט ועוויתות בסימפונות משאיפת עשן סיגריות. אם סבלת אי פעם מברונכיט אז תאר לך כמה אומלל מרגיש הכלב במצב הזה. אם הכלב שלכם מתעטש ומשתנק  סביבכם , סביר להניח שזה בשל עשן הסיגריות או ריח הסיגריות שנדבק לבגדים שלכם.

לפי מאמר שפורסם ב-USATODAY עישון פסיבי גורם לסרטן ראות וגידולים נוספים בכלבים. ידוע מסטטיסטיקות ומחקר אוניברסיטאי שנערך לאחרונה כי כלבים בגלל גופם הקטן יחסית חשופים יותר מבני אדם לסרטן ומחלות דרכי הנשימה.

אם הכלב שלך יושב לידך כשאתה מעשן ישנו סיכון שייפול מהאפר על הפרווה ויחרוך את העור והפרווה ואף יעשה כויה לכלב. לכן אל תעשן לידו.

בנוסף ייתכן והכלב שלך אלרגי לעשן. אם הכלב מגרד ללא הרף את כפות רגליו ולועס אותם וניסיתי להחליף מזון או שמפו ואין הקלה . אם אתה נוהג לעשן לידו ייתכן שהוא אלרגי לעשן. אפילו אם לא נראה שהכלב שלך מושפע מהעשן, עדיף שתמנע מלעשן לידו.

כל מי שמעשן מודע לצבע הצהוב המגעיל שנדבק לאצבעות ולכל דבר. החומר הזה גם נדבק לפרוות הכלב. אם הכלב הוא לבן הפרווה שלו תהפוך צהבהבה ועלובה, והריח ייצמד לפרווה.

אני יודעת שהפתרון הכי נכון, הוא שתפסיקו לעשן בעצמכם, אבל אם ביבי ועליות מחירי הסיגריות לא גרמו לכם לעשות זאת, בטוח שאני לא אצליח… אבל מה שכן הייתי בהחלט רוצה, זה להביא למודעות שלכם את הנזק שאנחנו גורמים, בהיסח הדעת, לחברים הכי טובים שלנו, שלא יכולים להגן על עצמם.
רוצים לעשן ולא חושבים להפסיק ? סבבה, זאת זכותכם!!! אבל עשו זאת הרחק מהכלב שלכם, ושמרו על בריאותו. עשנו מחוץ לבית או שימו את הכלב שלכם בחדר נפרד ומאוורר כשאתם מעשנים.

ולסיום,פרסומת חביבה נגד עישון

האם אתם מאווררים את החדר כשאתם מעשנים ליד הכלב שלכם?

שתפו אותנו

חתימה

 

Tags: , , , , ,

תגובות פייסבוק:

8 Responses to "האם הכלב שלך מעשן פסיבי"

  • אודי says:
  • עידית ג'ורג'י says:
  • אדר says:
  • יואב says:
Leave a Comment