להורי כלבים שרוצים לדעת איך לגדל כלב בריא ומאושר שיאריך שנים ויבקר פחות ככל האפשר אצל הרופא הוטרינר על ידי תזונה נכונה ומתאימה לו, משחקים להנאה,חטיפים ופינוקים

שאריות אוכל מהשולחן לכלב – כן או לא?

בעקבות הסרטון מזונות אנושיים רעילים לכלבים , פנו אלי רבים בשאלות הנוגעות למזונות מהבית. האם מותר לתת שאריות מזון לכלב או שמתן שאריות מסוכן לכלב ועלול לפגוע בבריאותו.
אני מודה לכם על תגובותיכם ושאלותיכם בטלפון ,בפייסבוק ובבלוג. אני שמחה לענות לכם ואני חושבת שחשוב לכל הורה לכלב לדעת מה צריך לעשות כדי להגן על הכלב ,לדאוג לבריאותו ולאריכות חייו.

שאלות שחזרו על עצמן היו לגבי מתן שאריות מהשולחן לכלב

האם אסור לתת שאריות מהשולחן לכלב לחלוטין?

נכון שיש אנשים רבים שיטענו ששאריות מהשולחן יכולות להיות מסוכנות לכלב ואסור לתת אותם כחטיף לכלב, אבל אנשים אלו יהיו צודקים באופן חלקי בלבד.

תפקיד החטיפים

מניסיוני, אנחנו נוהגים לתת  חטיפים לכלב כדי לעודד התנהגות חיובית וכפרס על התנהגות טובה שלו. עם זאת, כל חטיף שניתן לכלב צריך להיות בריא לכלב ובעל ערך מוסף עבור כלבנו כמו: סיוע בניקוי שיניים, שיפור מראה הפרווה ועוד ערכים מוספים לכלב. עצמות ,אוזני חזיר וביסקויטים מסויימים כלולים בהגדרה זו. אולם יש פינוקים וחטיפים שניתנים סתם לצורך הפינוק.

מבחינה בריאותית

התאמת החטיף לכלב

נכון , שחטיפים לכלבים מותאמים לצרכים התזונתיים של הכלב, אבל, אין נזק במתן מעט שאריות מהשולחן לכלב כל עוד הם לא מזונות מהרשימה של המזונות המזיקים לכלב והכמות שניתנת היא מעטה.

ביצוע מחקר

נכון שיש מזונות שרעילים לכלב אבל יש גם מזונות של בני אדם שאינם מזיקים לכלב. העניין הוא  שעליכם לעשות מחקר ולוודא שהמזון שאתם נותנים לא ירעיל את הכלב שלכם. לדוגמא, ידוע שכשהכלב שמשלשל נותנים לו אורז מבושל או עוף מבושל כי זה מתעכל בקלות, כך שאם בזמן מחלה ניתן לתת עוף או אורז מבושל ,אז בודאי ביומיום אפשר לתת.

בעיות עיכול

יש לקחת בחשבון שבעקבות אכילת שאריות מהשולחן  לעיתים יכולים להיות  בעיות עיכול בגלל שהמזונות עשירים או פשוט לא טובים לקיבת הכלב. עלינו להיות מודעים למה ששאריות  מהשולחן יכולות לגרום לכלב ולא להגזים. צריך להיות ברור לכל דיירי הבית ששאריות מהשולחן ניתנות כחטיף , כתוספת ולא כמנה עיקריות אין לבסס את תזונת הכלב על השאריות .

השמנת יתר

כלבים שמקבלים תוספות מהבית נוטים להשמנת יתר באופן מובהק. כיוון שהמזון האנושי הוא שמן ועשיר בחלבונים ופחמימות הנישנושים הקטנים של הכלבים שבעיננו נחשבים כחטיפים בעיניהם זה חלק מהקלוריות שהם מקבלים ביום. אם לא מקפידים להפחית את כמות המזון היבש לכלב הכלב יתחיל להשמין. השמנת יתר בכלבים הינה תופעה לא בריאה שגורמת לסיבוכים בריאותיים בעיות עיכול, לב, כליות ועוד.

מה עם החינוך?

גם מאלפים ומומחי התנהגות לכלבים לא ממליצים לתת חטיפים מהשולחן באופן ישיר לכלב. כלומר ניתן לתת מזון שמתאים ואינו רעיל עבורם אבל בצלחת שלהם בזמן הארוחה שלהם. הקפדה על כללים אלו חשובה על מנת שלא ייוצר מצב שהכלב יתחיל להטריד את יושבי הבית במהלך כל הארוחות בפנים מתחננות לעוד חטיף.

איזה מזון אסור לכלב לאכול

קראתם את הפוסט ומה החלטתם? האם תתנו לכלב שלכם משאריות השולחן?
שתפו אותי מה עשיתם עד כה? והאם השתנתה נקודת המבט שלכם על החטיפים מהשולחן?


לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני  

1-700-70-88-88

Tags: ,

תגובות פייסבוק:

6 Responses to "שאריות אוכל מהשולחן לכלב – כן או לא?"

  • טלי says:
  • נטע says:
  • ליאת ליטמנוביץ says:
Leave a Comment