להורי כלבים שרוצים לדעת איך לגדל כלב בריא ומאושר שיאריך שנים ויבקר פחות ככל האפשר אצל הרופא הוטרינר על ידי תזונה נכונה ומתאימה לו, משחקים להנאה,חטיפים ופינוקים

הכלב שלך צחצח שיניים היום?

שלום לכם הורי כלבים ,
כאן ליאורה מחיש חי
האם  צחצחתם שניים היום? ברור שכן, ומה עם הכלב שלכם?האם צחצחתם לכלב שניים?

           dogshinaim
חודש מרץ מידי שנה עומד בסימן מודעות להיגיינת הפה והשניים בחיש חי .
היגיינת הפה היא חלק חשוב והכרחי בטיפול הכולל בכלב  למה ? איך מתחילים? מה עושים? על כך נשוחח במסרים הקרובים .
קל להתעלם מהנושא ביום יום ומשום מה, הוא מוזנח על ידי רבים מבעלי הכלבים בעולם כולו.

התוצאה של ההזנחה הזו גורמת לזיהומים, מחלות והיגיינת פה גרועה.
בעלי כלבים רבים חושבים שריח רע מהפה זה חלק בלתי נמנע מבעלות על כלב במציאות ריח רע מהפה (HALITOSIS) זה סימן לבעיה דנטלית.
בעיות דנטליות גורמות לכאבים, אבדן תאבון, וזיהומים בגוף. כלבים רבים יצטרכו ניקוי שיניים אצל הוטרינר כל שנה שנתיים אבל טיפול בבית יכול להוביל להפחתה בכמויות הביקורים וניקויי השיניים אצל הוטרינר, וכמובן, חסכון כספי ניכר וסבל לחיית המחמד.

אז קדימה בואו ונגלה:

מה ניתן לעשות כדי לשמור על בריאות הפה של הכלב שלנו?

הידעתם ??? לפי ארגון רופאי השיניים הוטרינריים בארה"ב (AVDS) יותר מ-80% מכלל הכלבים מתחת לגיל 3 סובלים מסוג כלשהו של מחלות דנטליות!  זה גם נפוץ מאד בקרב כלבים מבוגרים. למה? יש סיבה אחת מרכזית העדר טיפול קבוע ומודעות של הבעלים לחשיבות הטיפול הדנטלי.

טיפול בשיני הכלב זה דבר הכרחי בטיפול וטיפוח כלב בריא ומאושר לאריכות ימים והדבר צריך להעשות על בסיס קבוע וכשגרה כדי למנוע בעיות שיניים ובעיות רפואיות הנלוות לבעיות שיניים.


מהי העששת ?

שיני בני אדם ושני כלבים סובלים כתוצאה מהצטברות רובד שן (פלאק). ההבדל העיקרי הוא שבני אדם מנקים את שיניהם לעיתים קרובות, כדי למנוע את הצטברות אבן השן ורקבון בחניכיים ולהפיכת רובד השן (הפלאק) לאבן שן (עששת).
בקטריה והצטברות מזון בין השניים  יכול לגרום להתקשות רובד השן לקראת עששת הגורמת למחלות חניכיים, נסיגת חניכיים ואובדן שיניים.

מחלות ובעיות נפוצות בפה של הכלב

  • מחלת חניכיים  (Periodontal disease ) זיהום כואב בין השניים והחניכיים יכול לגרום לאבדן שיניים ולהפצת הדלקת לשאר הגוף. הסימנים הם: נשירת שיניים, ריח רע מהפה, כאבי שיניים, התעטשויות ונזלת.
  • דלקת חניכיים (Gingivitis)  דלקת בחניכיים הנגרמת בעיקר על ידי הצטברות של פלאק ואבן שן, וחיידקים מעל ומתחת לקו החניכיים. הסימנים הם דימום , חניכיים אדומים ונפוחים וריח פה רע. הדלקת ניתנת לטיפול על ידי ניקוי שיניים אצל הוטרינר.


מהם הסימנים למחלות דנטליות בכלבים?

ריח רע מהפה, הכלב מזיל ריר רב, חניכיים עם דלקת, גידולים על החניכיים, ציסטות מתחת ללשון, שיניים רופפות, קושי בלעיסת מזון, שינוי בהרגלי האכילה ,כשאתם מהחינים בסימנים הללו גשו לוטרינר ובדקו את הכלב .כעת, עליכםם לעשות את כל מה שביכולתכם בבית למנוע בעיות בשיניים .

אני מקוה שמאמר זה העלה את המודעות לנושא תוצאות הזנחת הטיפול היומיומי בשינים של הכלב.

כתבו לי האם יש לכם שאלות בנושא היגיינת הפה?
ומלאו את הסקר

האם הכלב שלכם מטופל בהיגיינת הפה?

ראה תוצאות הסקר

Loading ... Loading ...

רק בריאות וכל טוב
ליאורה מחיש חי
מומחית לגידול חיית מחמד בריאה ומאושרת לאריכות חיים

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני  

1-700-70-88-88

Tags: , ,

תגובות פייסבוק:

8 Responses to "הכלב שלך צחצח שיניים היום?"

  • אריה סגל says:
  • חן says:
  • מתת שטיין says:
  • אדר says:
Leave a Comment